magazin
„A meneküléshez nem azt kell biztosan tudni, hogy hová menekül az ember, hanem azt, hogy honnan.” Viktor Pelevin szavaival veszi kezdetét a finn…
továbbhír
Február 15. és 19. között ismét megrendezik a Finn Filmnapokat Budapesten, a Toldi moziban, ahol nagyjáték-, dokumentum- és rövidfilmek várják az…
továbbhír
November 8. és 10. között először érkezik Debrecenbe, az Apolló Moziba a nemzetközi filmfesztiválok nyertes filmjeivel a Finn Filmnapok, a Finnagora…
továbbhír
Az idei Finn Filmnapokat február 16. és 20. között rendezik meg Budapesten, a Toldi Moziban. 2022-ben két alkotást a Távmozi nevű platformon is…
továbbhír
Tizedik alkalommal rendezik meg a Finn Filmnapokat, a vetítéseket azonban idén online, a Távmoziban láthatja a közönség február 3. és 10. között.
továbbhír
Február 5. és 9. között, kilencedik alkalommal rendezik meg a Finn Filmnapokat, ahol a tavalyi évhez hasonlóan ígéretes fiatal filmes tehetségek is…
továbbhír
Február elején ismét megrendezik a Finn Filmnapokat a Toldi Moziban. Az idei filmes kínálat témái között a bevándorlás, a kamaszszerelem, a…
továbbhír
2019. február 6-10. között, immáron nyolcadik alkalommal nyerhetünk betekintést a finn filmes kultúra legjavába, a Finn Intézet (FinnAgora)…
továbbhír
2018. február 7-11. között hetedik alkalommal látogatható a Finn Intézet (FinnAgora) szervezésében a Finn Filmnapok a budapesti Toldi moziban. A…
továbbhír
2017. február 8-12. között hatodik alkalommal jelentkezik a Finn Filmnapok a Toldi moziban. Az eseményen öt, nemzetközileg is elismert és díjazott…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié