magazin
A soknemzetiségű Osztrák-Magyar Monarchia tömegkultúrája nagy hatással volt a hollywoodi film megszületésére, stílusjegyeinek kialakulására – ezt a…
továbbhír
Az Magyar Művészeti Akadémia támogatásával jelenik meg a Talán mindenütt voltam - Huszárik Zoltán című kötet, ami a nagysikerű alkotó munkásságát…
továbbhír
„Nem elég, hogy magyar vagy, tehetségesnek is kell lenned” - állt állítólag a figyelmeztető felirat egy magyar származású hollywoodi producer…
továbbmagazin
A Meghallgatás a 60-70-es évtizedforduló jellegzetes, társadalmi és ideológiai értelemben egyaránt tünetértékű jelenségére fókuszál: a könnyűzenei…
továbbmagazin
David Lynch korszakos tévésorozata, a negyedszázados múltra visszatekintő Twin Peaks folytatásáról szóló bejelentés akkora popkulturális cunamit…
továbbmagazin
Georges Didi-Huberman francia filozófus és művészettörténész, miután tavaly augusztusban megnézte a Saul fiát, nyílt levelet írt Nemes Jeles…
továbbhír
Megjelent a Filmanatómia-sorozat második kötete: A horrorfilm, melyben válogatott tanulmányok mutatják be a zsáner történetét, alműfajait, beszélnek…
továbbhír
Megjelent Gelencsér Gábor új könyve Forgatott könyvek - A magyar film és az irodalom kapcsolata 1945 és 1999 között címmel. A könyv a film és az…
továbbmagazin
Kultúrbarlang régóta ikonikus jelentőségű intézmény, amely csendesen, de szívósan, állandó megújulásra készen menti és teremti körülöttünk az…
továbbmagazin
Mi is az a könyvtrailer? Hogyan kell kinéznie, melyek a műfaj szabályai és hogyan indult hódító útjára Magyarországon is? A téma két szakértőjével,…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié