magazin
Gael García Bernal, Chiara Mastroianni és Ángela Molina társaságában ismerhetjük meg a tíz éves Dune egyik legemlékezetesebb nyarát, azt, amelyiken…
továbbmagazin
A sors tárcsája javarészt az eddigi Indiana Jones-filmek emlékezetes és jól bevált elemeit mazsolázza ki és próbálja újra összegyúrni, saját hangja…
továbbmagazin
Skandináv krimiket idéző téli tájak, fájóan ismerős kelet-európai nihil, súlyos morális dilemmákkal tűzdelt dráma, valamint kiváló magyar, szlovák…
továbbmagazin
Bárnai Péter alighanem élete nagy kalandjára vállalkozott, amikor magára húzta a politikai komisszár egyenruháját es birkákat kezdett el kutatni a…
továbbmagazin
Alice Rohrwacher visszatérő vendég Cannes-ban: első nagyjátékfilmje, a Corpo Celeste a Quinzaine des Réalisateurs szekció nyitófilmje volt, a Csodák…
továbbmagazin
Az év elején bemutatott Nyolc hegy francia testvérének is nevezhetnénk a Jean Dujardin főszereplésével készült Járatlan utakon című filmet, mely…
továbbmagazin
Mi a közös egy sztripperként dolgozó, gyermekét egyedül nevelő anyában, egy kőgazdag és nihilista meleg úrifiúban, egy kissé alkesz hullaöltöztető…
továbbmagazin
A Két test, egy lélek (Dead Ringers) „nőiesített” átdolgozása túl sokat és túl nagyot akar mondani, de – ellentétben David Cronenberg 1988-as…
továbbmagazin
A Mások gyerekei nagyszerű, pedig szinte csak odavetett karaktereken keresztül rántja magával a nézőt. Tele van olyan krízisekkel, amikre nincs…
továbbmagazin
Horvát Lili kezei alatt egy izgalmas, kísérletező játszótérré változik az Átrium színpada, ahol egy filmvászon, a Danubia Zenekar, Schumann…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié