Címke: „rövid”

Találatok száma: 8

magazin

Magyarósi Éva: Nem kell Anyának mindent tudnia

Magyarósi Éva ismert az animációs filmesek körében, nevéhez fűződik a Hanne és a Filmszemle díjas Léna is. Most új animációs sorozatáról, a…

tovább

magazin

Nagy Dénes: A vágyam mindig ugyanaz

Idén két díjat is bezsebelt a magyar filmkritikusoktól, egyet a Lágy eső című kisfilmjéért, egyet pedig a Bukta Imréről szóló dokumentumfilmjéért.…

tovább

magazin

M. Tóth Géza: Minden műfajban tudok örömet találni

M. Tóth Gézát elsősorban Oscar-ra nominált animációs rendezőként, a KEDD Stúdió vezetőjeként, illetve a MOME Anim volt tanszékvezetőjeként ismertük…

tovább

magazin

Mátyássy Áron: Eredendő optimizmus és nyitottság

Készülő tévéfilmeket bemutató sorozatunkat Mátyássy Áron Csukás István írásából készült alkotásával folytatjuk. A Berosált a rezesbanda című…

tovább

magazin

Szeiler Péter: A színész csak a profilját hozta el a forgatásra

Készülő rövid alkotásokat bemutató sorozatunkat Szeiler Péter És ezt így hogy? című animációjával folytatjuk. A Nekem Budapest-et is jegyző fiatal…

tovább

magazin

Szirmai Márton: Megvásárolható-e a megbocsátás

Készülő kisfilmket bemutató sorozatunkat Szirmai Márton Bocs! című alkotásával folytatjuk. A Szávai Viktória és Ónodi Eszter főszereplésével készült…

tovább

magazin

Pápai Pici: Felszabaduló ösztönök

Készülő kisfilmeket bemutató soroztunkban most Pápai Pici Hátsó lépcső című alkotásával folytatjuk. A rendszerváltás környékén Párizsban játszódó…

tovább

magazin

Madarász Isti: Imádok sziklákról vízbe ugrálni

Készülő tévéfilmeket bemutató sorozatunkat Madarász Isti A legyőzhetetlenek című alkotásával folytatjuk. A raftingoló fiatalokról szóló ifjúsági…

tovább
 
hirdetés

Véletlenül írtam egy könyvet

Megérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.

Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen

Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik

Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk

a teljes dosszié

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 

Akit az akarat vezérel, nem boldog. A teljes ember kifejezés ideákat és ideálokat jelent, nem az élet méricskélését - mit váltottunk valóra vágyainkból -, hanem a szabadság, szenvedély, észszerűség perceit, akár önfeláldozást is.

David Gale / David Gale élete

Oszd meg! Az összes idézet