magazin
A VAN Valami furcsa és megmagyarázhatatlan rendezője, Reisz Gábor szeptemberben fejezte be második nagyjátékfilmje, a Rossz versek forgatását. Az…
továbbmagazin
Ötvenöt napon át forgott Reisz Gábor második nagyjátékfilmje, az önéletrajzi elemekre építő Rossz versek. A VAN Valami furcsa és megmagyarázhatatlan…
továbbhír
A Van valami furcsa és megmagyarázhatatlan-nal óriási sikert elérő Reisz Gábor második mozifilmjének gyártására 230 millió forint támogatást…
továbbhír
Új film forgatására készülhet a VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan című bemutatkozó rendezésével berobbant Reisz Gábor.
továbbmagazin
Néhány nap, és Till Attila kerekesszékes gengszterei megnyitják az 51. Karlovy Vary Nemzetközi Filmfesztivál East of the West szekcióját A Tiszta…
továbbmagazin
A televíziós csatornák mintha összebeszéltek volna: szórakoztassuk az éjszakai baglyokat hajnali vetítésekkel! Túlzott aggodalomra azonban semmi ok,…
továbbmagazin
Ma délután indul a Margó Irodalmi Fesztivál, központja a Petőfi Irodalmi Múzeum, néhány programnak a Premier Kultcafé ad helyet. A kortárs irodalmi…
továbbhír
Reisz Gábor diplomafilmje, a VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan című magyar alkotás nyerte a legjobb elsőfilm díját a Let’s CEE…
továbbhír
Reisz Gábor VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan című filmje nyerte a vologdai Voice filmfesztivál…
továbbhír
Megkezdődött a Pop-Up Budapest elnevezésű két hetes programsorozat New Yorkban, amely több mint kéttucatnyi előadás és rendezvény keretében mutatja…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié