magazin
Múlt szerdán 11. alkalommal rendezték meg a Budapest Zeitgeist Mesterkurzust, melynek vendége ezen az estén négy egészen különleges színésznő volt:…
továbbmagazin
Enyedi Ildikó Arany Medve-díjas és az idei Oscar-nevezett Testről és lélekről című filmjével zárjuk a Budapest Rooftop Cinema, a Filmhu és a…
továbbhír
Az Oscar-díjra nevező bizottság 2017. szeptember 5-i ülésének döntése értelmében Magyarországot a 2017. évi „legjobb idegennyelvű film” kategóriában…
továbbmagazin
Hétvégén is folytatódik a filmvetítés a Szigeten. Thriller, dráma, animáció – a Cinema Hungary sátrában minden nap klasszikus és kortárs filmek…
továbbhír
Idén is lesz Mozinet Filmnapok: 2017. október 20-23. között immár hetedik alkalommal tekintheti meg a közönség a világ fesztiváltermésének több…
továbbhír
Enyedi Ildikó Arany Medve-díjas Testről és lélekről című drámája lett a közönség kedvence az Európai Filmek 24. Nemzetközi Fesztiválján, amelyet…
továbbhír
Enyedi Ildikó filmje március eleje óta látható a magyar mozik műsorán, és továbbra is nagy népszerűségnek örvend: immár több mint 70.000 néző…
továbbhír
Enyedi Ildikó, Till Attila és Bereczki Csaba filmjeit méltatták a szakmai zsűrik Lengyelország kiemelkedő kulturális eseményén, a hétvégén véget ért…
továbbhír
Enyedi Ildikó Testről és lélekről című filmje nyerte meg vasárnap a Sydneyi Filmfesztivál fődíját, ahol 11 alkotás versengett a legjobb film díjáért.
továbbhír
Május 12-én, pénteken az Artmozik éjszakáján egyetlen karszalag megvásárlásával öt fővárosi mozi valamennyi termében korlátlanul lehet filmeket…
továbbFriss
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié