magazin
Berlin, Cannes, Budapest... Nem volt semmi furcsa, semmi megmagyarázhatatlan. Volt egy csomó jó magyar film, animáció, doksi, rövidfilm melyekért…
továbbmagazin
A nyitott társadalom, a demokrácia és a tolerancia fontosságáról mesélnek a Verzió Nemzetközi Emberi Jogi Dokumentumfilm Fesztivál filmjei. Idén is…
továbbhír
A közönség szavazatai alapján Hajdú Eszter Ítélet Magyarországon című filmje nyerte el az ezer dolláros Verzió-díjat, a diákzsűri által odaítélt 100…
továbbhír
Huszonhat országból hatvankét film érkezik idén a Verzió Nemzetközi Emberi Jogi Dokumentumfilm Fesztiválra, amely november 11-én veszi kezdetét.
továbbhír
2014. november 11-én 11. alkalommal jelentkezik a Verzió Nemzetközi Emberi Jogi Dokumentumfilm Fesztivál, amely idén is rengeteg érdekes filmmel és…
továbbmagazin
2013-ban is végigjártuk a legfontosabb magyar és európai filmszemléket, de nem ájultunk el minden agyonhájpolt filmtől, amit elénk tettek.…
továbbmagazin
A japán férfi a jóléti társadalom áldozataként jelenik meg a filmben, amennyiben erejét meghaladó erőfeszítései dacára sem képes megfelelni a…
továbbhír
Tanzániai albínókról szóló film tarolt a 10. Verzió Nemzetközi Emberi Jogi Dokumentumfilm Fesztiválon, ahova idén 14 alkotó kísérte el filmjét, és…
továbbmagazin
„A film rendezője rátalált egy jól működő, a mindenkori áldozatok hozzátartozóit, tágabb értelemben, a mindannyiunkat gyógyító traumakezelő…
továbbmagazin
A Verzió fesztivál vívmánya, hogy számos párhuzamon át fókuszál, mint egy óvatos terapeuta, a saját életünkben titokként lappangó problémákra. A…
továbbFriss
Így éltek a nagyszüleink száz évvel ezelőtt
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié