Október 20-án került a hazai mozikba a magyar animáció egyik legnagyobb alakja, a tavaly elhunyt Jankovics Marcell utolsó alkotása, az egészestés…
továbbA 18. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál idén minden korábbinál több magyar bemutatót tartogatott a nézők számára. A magyar közönség itt…
továbbErőss Zsolt tragédiáját Csoma Sándor rendező a hegymászó özvegyének, Sterczer Hildának a szemszögéből mutatja be. Az ő szerepében Pál Emőkét…
továbbTiszeker Dániel és Lévai Balázs visszatértek a Balatonhoz, ahol egy önmagukat nyugatnémet turistáknak kiadó magyar család fordulatos vakációjáról…
továbbRohonyi Gábor és Vékes Csaba új vígjátékában egy cinikus, leszerepelt írót ér váratlan meglepetés, amikor nyakába szakad a felelősség még soha nem…
továbbA Filmio a Nemzeti Filmintézet 2020-ban indított saját VOD streamingplatformja, ahol időről időre visszatekintünk a kedvenceinkre.
továbbTíz évvel az érettségi után újra összegyűlik a banda, hogy egyikük esküvőjét ünnepeljék a Balatonnál. Azonban, ahogy gimiben, úgy itt is valahogy…
továbbTizenkét alkotás méretteti meg magát az idén az 56. Karlovy Vary Nemzetközi Filmfesztivál versenyszekciójában. Július 1-jétől 9-ig tart a filmes…
továbbFriss
Jancsó Dávidot Oscar-díjra jelölték
Rujder Vivien: Ahogy halad az idő egy színésszel, a tapasztalat megjelenik az arcán
Csicskár Dávid filmtervét díjazták a When East Meets West fórumon
Az Aranyélet, a Kincsem és a Toxikoma írói dolgoznak a Puskás-sorozaton
Visszatér a mozikba Az idő urai
Megérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié