magazin
Az óriásivá dagadó várakozás visszaüthet, de Martin Scorsese ezúttal sem okozott csalódást. Korábbi filmjeihez hasonlóan a Killers of The Flower…
továbbvideó
Hogyan került közelebb Martin Scorsese az oszázs (Osage) indiánok történeteihez? Mit tart Álló Medve a Megfojtott virágok (Killers of The Flower…
továbbmagazin
Az idei cannes-i fesztiválon versenyez a 27 című animációs film, ami egy fiatal felnőtt történetét meséli el, aki még a szüleivel és öccsével él, és…
továbbhír
Állva tapsolva fogadta a közönség csütörtökön Elek Juditot a 76. cannes-i nemzetközi filmfesztiválon, aki a Sziget a szárazföldön című filmje…
továbbhír
Tiszteletbeli Arany Pálma-díjat kapott Harrison Ford csütörtök este a 76. cannes-i fesztiválon az Indiana Jones-sorozat ötödik epizódjának…
továbbmagazin
Idén a 76. Cannes-i Filmfesztivál rendezőnői rendkívül változatos témákat dolgoznak fel: az ISIS-hez csatlakozó testvérek és családjuk viszonyáról,…
továbbmagazin
A radikális feminista Catherine Breillat, a szenegáli elsőfilmes Ramata-Toulaye Sy és a bizarr történeteit különös kimértséggel tálaló Jessica…
továbbhír
A 76. cannes-i fesztivál rövidfilmes programjában debütál Buda Flóra Anna 27 című kisfilmje. A magyar-francia koprodukcióban készült animáció…
továbbhír
Enyedi Ildikó lesz a 76. cannes-i filmfesztivál hivatalos programjában versenyező rövidfilmek és a filmfőiskolák legjobbjait felvonultató Cinef…
továbbhír
Hetedik alkalommal kapott meghívást a legnagyobb presztízsű filmfesztivál felújított alkotásokat bemutató Cannes Classics válogatásába újonnan…
továbbhír
A Cirko Film négy filmet mutat be az idei cannes-i filmfesztivál versenyprogramjából, egyet pedig a Filmkészítők Kéthete elnevezésű…
továbbhír
Catherine Corsini és Jean-Stéphane Sauvaire francia rendezők legújabb filmjei is meghívást kaptak a 76. cannes-i filmfesztivál hivatalos…
továbbhír
Az Arany Pálmáért idén Wim Wenders, Ken Loach, Todd Haynes, Alice Rohrwacher és Nanni Moretti is versenyben lesznek. Régi visszatérők, új nevek,…
továbbhír
A VAN, a Rossz versek és a Külön falka producerét, Berkes Júliát is beválasztották az EFP (European Film Promotion) promóciós és hálózatépítő…
továbbhír
Harrison Ford legendás karakterével érkezik az Indiana Jones-filmsorozat legújabb epizódja május 18-án a Croisette-re, az itthoni bemutatója pedig…
továbbhír
A Maïwenn által rendezett Jeanne du Barry című film nyitja meg május 16-án a 76. cannes-i filmfesztivált. Az Oscar-díjra jelölt Johnny Depp az…
továbbmagazin
Május 16. és 27. között rendezik meg a 76. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztivált, ahol Magyarországot a rövidfilmek versenyében Buda Flóra Anna 27 című…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié