„A romagyilkosságokról szóló per 167 napja alatt az övé volt az egyetlen stáb, amely minden egyes tárgyalási napon filmezett. Ott volt akkor is, amikor tömve volt a tárgyalóterem, és akkor is, amikor az ügyvédeken és a beidézett tanúkon kívül alig páran lézengtek a padsorok között. A kérdés az volt, hogy a gigantikus hosszúságú nyersanyagból hogyan lehet magával ragadó, kellően feszes, mégis elgondolkodtató filmet összeállítani. Apróság, mégis sokat elmond talán, hogy az Ítélet Magyarországon 107 perce alatt egyszer sem kalandozott el a figyelmem.” – írtuk a filmről.
A film rendezője és forgatókönyv-írója Hajdú Eszter, zeneszerzője és producere Mester Sándor, társproducere Inka Dewitz és Michael Bogar volt. Az operatőri munkát Szőnyi István, Hajdú Eszter, Medvigy Gábor, Horváth András, Steiner Péter, Varga János, Németh Viktor Csaba és Bedő Csaba végezte, a film vágója Bartos Bence és Menno Boerema, hangmérnöke pedig Bőhm Dániel, Gerendai Ferenc és Karaszek Zoltán volt.
Az egyenként 3000 euró pénzjutalommal járó CIVIS díjat nyolc kategóriában - különböző mozi-, tévé-, illetve rádióműsorok illetve internetes kategóriákban - osztották ki. Az 1987-es, nyugatnémet alapítású CIVIS médiakitüntetés idei díjátadó ünnepségén Schulz a cselekvő humanizmus értékeit emelte ki a díjazott alkotások közös jellemzőjeként. "A rossz győzelméhez az is elég, hogy a jók tétlenek maradjanak" - mondta.