Nemes Jeles László Napszálltája Velencét és Torontót követően az Egyesült Királyság legrangosabb filmfesztiváljának versenyprogramjába is meghívást kapott.
Nyilvánosságra hozták a 62. Londoni Filmfesztivál programját, amit októberben rendeznek meg. Nemes Jeles László Napszállta című filmje a velencei világpremiert (szeptember 3.) és a torontói bemutatót (szeptember 8.) követően a rangos angol filmfesztivál versenyprogramjában szerepel. A Brit Filmintézet (BFI) által szervezett és az év legfontosabb új alkotásait felvonultató londoni filmfesztivál az Egyesült Királyság legnagyobb presztízsű filmes eseménye. A díjakról döntő zsűri elnöke A szoba című filmet is jegyző Lenny Abrahamson lesz. A londoni filmfesztivál versenyében eddig összesen egyetlen magyar film szerepelt: 2015-ben, a Saul fia.
A Napszállta világpremiere most vasárnap lesz a 75. velencei filmfesztiválon, ahol 20 másik alkotással száll versenybe az Ezüst Oroszlán díjáért. Nemes Jeles László új filmjét már a világpremier előtt közel 70 ország filmforgalmazója vásárolta meg világszerte. A hazai mozikban szeptember 27-tól lesz látható, a Mozinet forgalmazásában.
További részletek a Londoni Filmfesztivál hivatalos oldalán olvashatóak.
Február 26-tól látható itthon az NFI Inkubátor Programjának támogatásával készült Mambo Maternica. Nagy Borbála első nagyjátékfilmje Budapesten, Berlinben és Párizsban játszódik, három nő egy napját követi végig, akik döntéshelyzet elé kerülnek: abortusz, lombikprogram és örökbefogadás közül választanak.
Február 19-én mutatták be a mozikban Holtai Gábor első egész estés filmjét. A pszichológiai thriller történetében egy őrült család foglyul ejt egy magányos nőt, akiről azt állítják, ő a rég elveszett lányuk.
Magányos lelkek váratlan módokon kapcsolódnak egymáshoz Enyedi Ildikó, a Testről és lélekről és A feleségem története rendezőjének legújabb, lélekmelengető munkájában. A magyar-német-francia koprodukcióban, a Nemzeti Filmintézet támogatásával készült Csendes barát január 29-től látható a hazai mozikban.