Sorozatunkban a hazai filmes szakma egy képviselője ajánl megtekintésre valamilyen mozgóképet személyes kedvencei közül. Az egyetlen kritérium, hogy a választott alkotás hozzáférhető legyen moziban, tévében, interneten vagy DVD-n. Más megkötés nincs, játékfilm mellett akár dokumentumfilmet, animációt vagy sorozatot is ajánlhatnak a felkértek, legyen szó magyar vagy külföldi produkcióról.
Erre a hétvégére az Aranyélet vasárnap debütáló második évadának vezető írója, Lengyel Balázs ajánlatát olvashatjuk, akinek a jövőre kerül a mozikba első egész estés játékfilmje, a Lajkó - Cigány az űrben című fekete komédia:
„Én ezen a hétvégén egy kőkemény kanadai drámát szeretnék újranézni. A Felperzselt föld (Incendies) hősei egy testvérpár, akik anyjuk halála után tudják meg, hogy halottnak hitt apjuk él, és van egy testvérük, akinek létezéséről nem is tudtak. Ez egy felkavaró film, már-már görög tragédiához mérhető sorsokkal, száraz, elegáns rendezői munkával és fantasztikus színészi alakításokkal. Miközben a lebilincselő történet a háborús Libanonba vezet minket, a film erőlködés nélkül mutatja meg a közel-keleti világ nyugati aggyal befogadhatatlan borzalmait és szépségét.”
Az alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Szimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.