Színpadra lép Larry, a borsodi pásztorból lett rapper
Hamarosan a mozikban Bernáth Szilárd bemutatkozó filmje
A Filmhun látható először Bernáth Szilárd bemutatkozó nagyjátékfilmje, a Larry első rövid előzetese. A dadogását rappeléssel orvosoló fiatalt Vilmányi Benett alakítja, akinek energiája és dühe már ebből a rövid hangulatkeltő videóban is átütő. Alig várjuk, hogy a moziban éljük át az átalakulását.
A juhpásztorként tengődő, 21 éves Ádám (Vilmányi Benett) magának való vidéki fiú, aki szégyelli dadogását. Feszült, mégis meghitt hidegségben él egykor erőszakos, mára a vallásban menedéket lelt és megszelídült édesapjával (Thuróczy Szabolcs). Ádám egészen addig nem találja a helyét, amíg rá nem ébred, hogy a rapzene segítségével – Larry művésznéven – kifejezheti magát, és szembe nézhet a tehetetlenségből fakadó frusztrációival. Explicit, dühtől fűtött szövegeire felfigyelnek a helyi fiatalok, majd a neten váratlan mértékű népszerűségre tesz szert. Egy országos tehetségkutató lehet számára a kitörési lehetőség, ám ehhez előbb a kezébe kell vennie a saját élete feletti irányítást.
Az előzetesben a nehéz sorsú fiú életének egy-egy pillanata is felvillan, a folyamatos bántalmazás, a magányos séták, és az apja vallási gyülekezetébe tett látogatás. Vilmányi Benett alakítása, energiája és lázadó természete nagy hatással volt Bernáth Szilárdra a forgatáson, és bízunk benne, hogy a moziban is átütő lesz a jelenléte. Emellett régóta vártunk már egy magyar mozifilmet, ami Kelet-Magyarország vadregényes környezetében, Borsod megyében játszódik.
A Larry főszerepében Vilmányi Benett és Thuróczy Szabolcs látható, mellettük Szandtner Anna és Onofer László ‘CsalaDo’ játszik fontos szerepet. A film író-rendezője Bernáth Szilárd, operatőre Hartung Dávid, a producerek Muhi András és Ferenczy Gábor, a vágó Szabó Tomi, a zenéjét Sperling Andor szerezte.
A Larry az év végén kerül a mozikba, a Mozinet forgalmazásában.
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.