magazin
A tavalyi sikeres bemutatkozás után ma elindul a 2. Zsigmond Vilmos Nemzetközi Filmfesztivál, amely a szombat esti záróvetítésig várja az…
továbbhír
2018 őszén kerül mozikba Nagypál Orsi első nagyjátékfilmje, a Nyitva. A romantikus komédia a monogámia lehetetlenségéről, alternatíváiról és azok…
továbbhír
Nagyváradon 27. alkalommal kerül sor a Festum Varadinum rendezvénysorozatra, amelynek idén is részét képezi a Magyar Filmnapok, melynek keretében az…
továbbmagazin
1968-ban megszállták Csehszlovákiát a Varsói Szerződés csapatai. Kerekes Péter producer meghívására 5 filmrendező (bolgár, orosz, német, lengyel és…
továbbhír
Már javában zajlik az egyik legsikeresebb magyar rendező, Goda Kriszta új filmje, a BÚÉK forgatása. A Teljesen idegenek című – az egész világon…
továbbmagazin
A 11. Jameson CineFest Filmtett-blokkjában mutatkozott be Fazekas Gyöngyi 2014-ben készült, Saudade című kisfilmje, megkezdve ezzel hosszú…
továbbmagazin
A Kossuth- és Jászai Mari-díjas, 2015-ben a Nemzet Színészének választott Andorai Péter pályafutása a hatvanas évek legvégén indult a Nemzeti…
továbbhír
Kettős magyar sikert hozott a Közép- és Kelet-Európai Filmek Fesztiváljaként is ismert goEast. Tuza-Ritter Bernadett az idei Sundance-en is vetített…
továbbhír
Az Uránia Nemzeti Filmszínház április végén válogatást mutat be az idén Balázs Béla-díjjal kitüntetett Fazekas Lajos filmrendező, Domonyi Rita…
továbbhír
Az idei Let's CEE filmfesztivál több magyar sikert is hozott: az osztrák filmfesztivál pitch fórumán két magyar alkotó, Fabricius Gábor és Baranyi…
továbbFriss
Fődíjat nyert Ljubljanában a Fekete pont
Dokumentumfilmet mutattak be Puskás ausztráliai éveiről
Tengerész macska és megszállott csigagyűjtő az Anilogue-on
Érkezik a mozikba a DAC dokumentumfilm
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié