magazin
Új szereplője a magyarországi filmpiacnak a Soldivision, amely a hagyományos moziforgalmazás helyett újszerű, alternatív utakat választ. Működésüket…
továbbmagazin
A Mozinet a magyar és európai művészfilmek egyik legfőbb hazai forgalmazója, portfóliójukban többek között olyan nemzetközi sikerek is szerepelnek,…
továbbmagazin
A Sziget fesztivál idén sem csak a zenéről szól: a Filmalap és a Filmarchívum az elmúlt évek magyar mozisikerei és a legnagyobb klasszikusaink közül…
továbbmagazin
Mozikban Mundruczó Kornél új alkotása, a Jupiter holdja. A történet főszereplője Aryan, egy fiatal menekült fiú, aki rejtélyes módon képessé válik a…
továbbmagazin
A tavalyi év hazai filmes életét és újságírását számos módon összegeztük. Ezek közé tartozott természetesen annak a tíz kritikánknak a listája,…
továbbmagazin
Fekete komédia és kerekesszékes akcióthriller, a főszerepben valódi mozgássérültekkel: a Tiszta szívvel lehetett volna nem túl pc akciófilm,…
továbbmagazin
A szabadság természetére kérdez rá a Müpamozi ma induló új sorozata, a Tűréshatár '70. Öt magyar film a hatvanas-hetvenes évek fordulójáról,…
továbbhír
2014 elején KP - kultúrpolitika Veiszer Alindával - címmel vitasorozatot indított a Katona József Színház, melynek célja, hogy megosztó és…
továbbhír
Gelencsér Gábor Az eredendő múlt - Magyar filmes szólamok című tanulmánykötete a magyar film utóbbi fél évszázadának "izgalmas kalandregényeként"…
továbbhír
Egy-egy új magyar filmet hoz a március eleje és a vége: először Dyga Zsombornak köszönhetően kanapészörfölünk, majd a Viharsarokban eredünk egy…
továbbFriss
Fődíjat nyert Ljubljanában a Fekete pont
Dokumentumfilmet mutattak be Puskás ausztráliai éveiről
Tengerész macska és megszállott csigagyűjtő az Anilogue-on
Érkezik a mozikba a DAC dokumentumfilm
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié