Címke: „kult”

Találatok száma: 236

magazin

Világok háborúja (1953)

Wells inváziós sci-fi klasszikusának ezidáig leghíresebb filmadaptációja még 1953-ban készült és nemcsak új műfajt indított, de izgalmas…

tovább

magazin

Jean-Paul Belmondo

Belmondo klasszikus bosszúfilmjének fazonját a western adja: a magányos hős visszatér a városba, hogy leszámoljon kedves ellenségeivel.

tovább

magazin

Re-Animator

A Miscatonic orvosi egyetem legújabb „szerzeménye”, Herbert West professzor rossz hírnévnek örvend. Az Európából érkezõ medikusról az a hír járja,…

tovább

magazin

A Miyamoto Musashi-trilógia

A sógunátus kora, kiváltképpen a 16-17. század krónikája mondák, regék és legendák kifogyhatatlan tárháza: kardszentekről, zseniális hadvezérekről,…

tovább

magazin

Daisho, avagy a tökéletes kardpár

A sógunátus kora, kiváltképpen a 16.-17. század krónikája mondák, regék és legendák kifogyhatatlan tárháza: kardszentekrõl, zseniális hadvezérekrõl,…

tovább

magazin

Sin City - A bűnös város

„A Szép igaz és az Igaz szép”, írja Keats az Óda egy görög vázához című versében. A Sin City se nem igaz, se nem szép. De az összes romantikában és…

tovább

magazin

Kincs, ami nincs

Rendezők, filmszínészek álma – mégha háborognak is az elmaradó jogdíjbevételen -, hogy a TV-ből felvett műveik VHS-példányait rongyosra csévéljék a…

tovább

magazin

Ninja Terminator

Az eheti kultmozi igazán lebilincselő tétel, a ’80-as évek bőséges videószemét-felhozatalának páratlan díszpéldánya, a hongkongi B-filmipar…

tovább

magazin

Fighter in the Wind

A filmkritikusok által követett szokásjog szerint kevéssé illene lelkesedni a harcművészeti mozikért; a martial art movie, mint zsáner…

tovább
 
hirdetés

Véletlenül írtam egy könyvet

Megérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.

Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen

Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik

Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk

a teljes dosszié

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság.

A holló

Oszd meg! Az összes idézet