Címke: „kult”

Találatok száma: 236

magazin

Ulrich Seidl: Kánikula (2001)

Ulrich Seidl sokáig dokumentaristaként sokkolta az osztrák publikumot, 2001-ben egy pengeéles játékfilmet is odatett a jóléti Ausztriáról.„Ki szeret…

tovább

magazin

Camp Attack!

Szokás mondani, hogy manapság már nem születnek igazi klasszikusok, kimerült a kreativitás tárháza, a csontok mind lerágódtak, elérkeztünk a…

tovább

magazin

Ázsia legendás harcosai

Ázsia messze földön híres, pályatársainál nagyságrendekkel elegánsabb harcművész-színésze 16 éves korában debütált a mozivásznon. A Chang Hsin által…

tovább

magazin

Az év filmjei a filmhu és magyar filmesek szerint

Összeállítottuk toplistáinkat, hogy megosszuk, szerintünk melyek voltak a 2005-ös év legkiemelkedőbb mozijai és DVD-megjelenései. Persze nem csak…

tovább

magazin

Dark City

„Style plus substance.” – írja Gemma Files a Dark City kapcsán. Milyen igaz: Proyas amellett, hogy páratlan látványvilágot teremtett, a…

tovább

magazin

Bódy Gábor portré

A magyar szabadságharc emigránsai az amerikai polgárháborúban. Megfakult filmkockák, rezignáció és fatalizmus. Amerikai anzix. Egy cigány költőnő…

tovább

magazin

Interjú Dusan Makavejevvel

Dusan Makavejev, akit ma már bátran nevezhetünk legendának, 15 év után visszatért az Örökmozgóba, hogy ismét retrospektív vetítésen mutassa be…

tovább

magazin

Félénk vagyok, de hódítani akarok

„A film kezdete modern, Volt egyszer egy vadnyugat-szerű kezdés: a Keleti pályaudvaron. Vidékről Pestre érkező főhősünket sikeresen lerohanja egy…

tovább

magazin

A viaszbabák háza (1953)

André de Toth örökbecsû horrorklasszikusa maga korában szenzációs technikai újdonságtár, a jelenbõl visszanézve fontos mûfaji mérföldkõ, de…

tovább

magazin

A Fekete Tigris könnyei

Az ex-reklámfilmrendező Wisit Sasanatieng filmje márpedig hangsúlyozottan lokális; Sirk, Leone és Peckinpah nevének felemlítése, s híres-neves…

tovább
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
Az ittlévők felét sem ismerem fele olyan jól, mint szeretném, s a fele részüket sem szeretem fele annyira, mint kellene!

Gyűrűk ura - A Gyűrű Szövetsége

Oszd meg! Az összes idézet