hír
Gábor Bence dokumentumfilmje, a Volt egyszer egy képregény a magyar képregénykultúra indulását, jelenlegi helyzetét és jövőjét mutatja be, többek…
továbbmagazin
„Tessék engem is lefényképezni!” Élénk tülekedés a filmrendező körül, minden gyerek szeretné, ha ő is meg lenne örökítve. Schiffer Pál filmje a…
továbbhír
Az online gyermekbántalmazás sötét világát mutatja be a cseh Csapda a neten című dokumentumfilm, ami az idei BIDF egyik legnagyobb sikere volt, és…
továbbmagazin
Két focis dokumentumfilm (Magyarfutball, a 91. perc és Magyar csapat) után Muhi András Pires figyelme a vívás felé fordult: öt éven át követte…
továbbhír
Augusztus legvégén indul az Uránia Nemzeti Filmszínház új vetítéssorozata, amely azt vizsgálja, hogy milyen viszonyban is vagyunk a földdel. A nyolc…
továbbhír
László Barna, Maksay Ágnes és Bíró Bálint alkotásai, valamint egy kisebbségi magyar koprodukció is szerepel a 28. Astra Filmfesztivál…
továbbhír
Szeptember elején vetítik először moziban Tolvaly Ferenc Szent Ignác útja című filmjét, melyet az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus…
továbbhír
Elindult a jelentkezés a Verzió Doclab nemzetközi dokumentumfilmes workshopra rendezőknek és producereknek, fókuszban a forgalmazási stratégia.
továbbhír
27. Szarajevói Filmfesztivál CineLink szakmai programjának keretében mutathatja be Too Close címmel készülő dokumentumfilmjét Püsök Botond, amely…
továbbhír
Török Zoltán, a Vad Magyarország rendezőjének legújabb, látványos természetfilmje, a Vadlovak – Hortobágyi mese október végétől látható a mozikban.
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié