magazin
A száztíz éve született Tóth Endre a rendezők rendezője. Az André de Toth néven izgalmas hollywoodi karriert és elképesztő magánmitológiát építő…
továbbhír
A cannes-i fesztiválon jelentették be, hogy idén magyar-francia-belga közös pályázattal A halál után című magyar némafilm nyerte el az Európai…
továbbhír
Állva tapsolva fogadta a közönség csütörtökön Elek Juditot a 76. cannes-i nemzetközi filmfesztiválon, aki a Sziget a szárazföldön című filmje…
továbbmagazin
Az idei cannes-i fesztiválon versenyez a 27 című animációs film, ami egy fiatal felnőtt történetét meséli el, aki még a szüleivel és öccsével él, és…
továbbhír
Idén rekordszámú magyar alkotással, köztük cannes-i és annecy-i versenyfilmekkel találkozhat a Friss Hús Budapest Nemzetközi Rövidfilmfesztivál…
továbbhír
Esztergályos Cecília, Mészáros Márta, Reviczky Gábor, Romwalter Béla (Richy) és Ternovszky Béla kiemelkedő pályáját ismeri el idén a Magyar Mozgókép…
továbbhír
Beköszönt az indián tavasz Csopakon. Gauder Áron Kojot négy lelke című animációs filmjének vetítése, Nóvé Soma akusztikus koncertje, tábortűz és…
továbbhír
Új szekció debütál a 7. Zsigmond Vilmos Nemzetközi Filmfesztiválon. A nemrég kihirdetett hivatalos versenyprogram mellett most először megrendezik a…
továbbhír
Véget ért a 10. Savaria Filmszemle Szombathelyen, a pénteki ünnepélyes díjátadón öt kategóriában hirdettek nyerteseket. A fődíjasok között szerepel…
továbbhír
Nyilvánosságra hozták a legrangosabb nemzetközi animációs szemle idei programját. A június 11-én kezdődő Annecy Fesztiválra rekordszámú magyar…
továbbFriss
A brutalista és Emilia Pérez is tarolt a Golden Globe díjkiosztón
Így éltek a nagyszüleink száz évvel ezelőtt
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéÚgy érzem, a saját temetésemen vagyok, ha klasszikus zenét hallgatok.
Helen / Egy lányról