magazin
Dér Asia dokumentumfilmjét Einspach Gábor hasnyálmirigy-rákkal folytatott küzdelméről június 30-án premier előtt, teltházas vetítésen láthatta a…
továbbhír
Berlinben talált újabb támogatóra Pálfi György Tyúk című filmterve, így a költségvetés már majdnem elérte azt a szintet, hogy el tudják kezdni a…
továbbhír
Legnépszerűbb filmjeinek vetítésével Latabár Kálmán előtt tiszteleg az idei Budapesti Klasszikus Film Maraton. A legendás komikus négy felújított…
továbbhír
Szakonyi Noémi Veronika drámáját a Lagów-i Nemzetközi Filmfesztivál zsűrije különdíjjal jutalmazta a hétvégén. A nyílt örökbefogadásról szóló…
továbbhír
A Hogyan tudnék élni nélküled? című musical egy kalandos balatoni nyár történetét meséli el, amely örökre megváltoztatja egy fiatal szerelmespár…
továbbhír
Tovább hódít a világban az időutazó házipálinka. Baranyi Benő első nagyjátékfilmje, a Zanox – kockázatok és mellékhatások kapta a szlovéniai Kino…
továbbhír
Taylor Swift, Austin Butler, Vicky Krieps és The Weeknd mellett Forgács Erzsébet maszkmestert is meghívta tagjai közé az Amerikai Filmtudományi és…
továbbhír
Öt fiatal magyar filmes neve is szerepel a Talents Sarajevo meghívottainak listáján. Köztük van az idei Friss Húson is díjazott Farkas Marcell és…
továbbmagazin
2023-ban tizenegyedik alkalommal rendezték meg a Friss Hús Budapest Nemzetközi Rövidfilmfesztivált. Június 28-án, szerdán a VárKERT moziban az idei…
továbbmagazin
Harmadik nagyjátékfilmjét készítette el független produkcióban Buvári Tamás. A Magyar Mozgókép Fesztiválon bemutatott A másik érintése című családi…
továbbFriss
Még több okoseszközön lett elérhető a Filmio
Fődíjat nyert Ljubljanában a Fekete pont
Dokumentumfilmet mutattak be Puskás ausztráliai éveiről
Tengerész macska és megszállott csigagyűjtő az Anilogue-on
Érkezik a mozikba a DAC dokumentumfilm
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié