magazin
Az idei Rotterdami Nemzetközi Filmfesztivál fénypontjai közé sorolja Lichter Péter avantgárd Agatha Christie-adaptációját a Little White Lies. A…
továbbhír
Gyimesi Anna Affrikáta című alkotását a szerbiai 16. Kustendorf Film and Music Festivalon díjazták. Az mozgáskorlátozott anyáról szóló kisfilmet…
továbbmagazin
A férje kaktuszba zárt szellemét sirató özvegyasszonnyal, éjszakai mezőn magányosan nassoló fiatal anyával és szíven lőtt, hidrogénhajú Szőke…
továbbhír
A napokban az erdélyi mozikban is bemutatkozik Baranyi Benő időhurkos vígjátéka. A Zanox – Kockázatok és mellékhatások romániai forgalmazása a…
továbbhír
Messze felülmúlta az alkotók várakozásait a Csendes éj közösségi kampánya, Dettre Gábor karácsonyi filmjére végül 128 támogató mondott igent. A…
továbbhír
Március 2-án kerül a mozikba Peter Noel 129 című sci-fi akciófilmje. A két idősíkban játszódó disztópikus történet főszerepeit Kálloy Molnár Péter,…
továbbhír
Püsök Botond alkotása a franciaországi FIPADOC Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztiválon megnyerte a Fiatal Európaiak Díját. A Túl közel című film egy…
továbbmagazin
Ötödik filmjét készítette el szubkulturális témákat feldolgozó és online ingyenesen nézhető Vakondok-sorozat kétfős stábja. A Stamps Back a feltört…
továbbmagazin
Egy nyugdíjas győri házaspár nyer a lottón, de ahelyett, hogy kiélvezhetnék a mesebeli vagyont, nem várt problémákkal kell megküzdeniük. Bulvárlapok…
továbbmagazin
Szélestenyerű Fejenagy, a helység kalapácsa abszurd történetét most westernfilmes elemekkel gondolták újra. Jól áll-e Petőfinek a cowboy csizma?…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié