videó
Márciusban kerül a hazai művészmozikba Burján Zsigmond Szétszakítva című történelmi filmje, ami Trianon előzményeit és következményeit járja körül…
továbbvideó
Már az előzetesben is kemény kérdéseket szegeznek a nézőnek a cigánysággal és a saját előítéleteivel kapcsolatban a Háromezer számozott darab…
továbbhír
Március végén Víg Mihály és kilenc zeneszerző élőben fogja kísérni újrahangszerelt filmzenével Tarr Béla remekművét Berlinben. A Sátántangót…
továbbhír
Ingyenesen nézhető lett Fuchs Máté Feldolgozatlanul című dokumentumfilmje, amely rávilágít, hogy milyen széleskörű társadalmi közöny övezi…
továbbhír
Online is nézhető az Antall Józsefről és a taxisblokádról szóló Blokád, valamint az egypetéjű ikerpár történetét elmesélő Veszélyes lehet a fagyi.…
továbbmagazin
Az Affrikáta című rövidfilm főszereplője egy fogyatékkal élő gyermeket nevelő anya, aki a horvát tengerparton kerül morális dilemmába. Rendezője,…
továbbhír
A magyar filmtörténet rejtett értékei címmel indít az NFI Nemzeti Filmarchívum filmklubbot egyetemistáknak, ahol jelentős alkotók kevésbé ismert…
továbbmagazin
Hátrányos helyzetű tanulóknak vetítette a Mozinet a hátrányos helyzetű borsodi rapperről szóló filmet az Urániában. A Larry jótékonysági…
továbbmagazin
„Szüljetek fiatalon, hogy még együtt lehessetek az unokáitokkal!” – buzdít a hangosbemondó a budapesti biodóm alatt, és valóban igyekezni kell, ha…
továbbmagazin
Magyar-vietnámi románcot kapunk Valentin-napra. Az almafa virága két, különböző nemzethez tartozó párról szól a 70-es évek és a jelen Budapestjén,…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié