magazin
Az Akik maradtak és A feleségem története producere egy indonéziai utazás után két hét hatósági, azóta pedig önkéntes karanténban vészeli át ezt az…
továbbmagazin
Az Örök tél és az Apró mesék rendezőjének a járvány a második gyomros volt ebben az évben. Mesélt nekünk az utolsó pillanatban elkaszált…
továbbmagazin
A Pilátus, a Don Juan kopaszodik és A kockaember rendezője filmezés szempontjából nagyon intenzív időszakon van túl, az idei évet feltöltekezéssel…
továbbmagazin
Az egyik legnépszerűbb magyar filmkritikusnak a munkája a szenvedélye, emiatt eléggé megviseli, hogy nem járhat moziba. Elmondta, mi hiányzik neki a…
továbbmagazin
Máté Bori és Lichter Péter roncsolt filmkockák segítségével értelmezte újra a Hamletet a The Rub-ban, legújabb kísérleti filmjük, A horror…
továbbmagazin
A Guerilla rendezője három hete járt egy utolsót az üres Budapesten, azóta otthon van és új horrorfilmtervén dolgozik, melynek fejlesztésére éppen…
továbbmagazin
A Testről és lélekről és A feleségem története rendezője sűrű éveken van túl. Füst Milán regényének adaptációja tavaly forgott le, és a járvány nem…
továbbmagazin
A Vizsga és a Trezor rendezője mostanában a kísértetekkel van elfoglalva, a spanyolnátha idején játszódó horrorfilmjének utómunkálatai a távolból is…
továbbmagazin
A Foglyok, a Szép csendben, valamint számos díjnyertes kisfilm, mint Tóth Luca Lidérc úr és Bucsi Réka Love című animációinak producere mindkét…
továbbmagazin
A Friss levegő és a Tegnap operatőrét kézről kézre adják a hazánkban forgató külföldi produkciók, a vírus miatti leállás is egy nagyszabású sci-fi…
továbbFriss
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
Orgonán kísérik A három testőrt a Müpában
Kövessük élőben, ahogy Richolm Orsolya megtalálja a szerelmet!
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié