hír
Michael Moore sok vitát kiváltó Fahrenheit 9/11 című alkotása lett minden idők első olyan dokumentumfilmje, mely a jegyeladási listák élén nyitott…
továbbhír
A hazai art mozik fejlesztésére tavaly szétosztott 500 millió forint után az idei évre beígért ugyanekkora összeget a megszorítások miatt már nem…
továbbhír
Forgács Péter: Miss Universe 1929Szőke András, a „másik”, csaknem kafkai átváltozásra készül, Forgács Péter múlt századi archívumokban kutat az első…
továbbhír
Az Amerikai Filmintézet több mint ezerötszáz filmese állította össze minden idők legszebb tíz filmes betétdalát. A döntnökök között voltak…
továbbhír
Novemberben a Műjégpálya jegén búcsúztunk az Állítsátok meg Terézanyut! című film stábjától, akik éppen szakadó esőben és nagykabátban várták az égi…
továbbhír
A hollywoodi stúdiók és filmszínházak 500 dolláros jutalmat ajánlanak fel azoknak mozialkalmazottaknak, akik elcsípik a vetítés közben a filmeket…
továbbhír
A mára klasszikussá vált Fahrenheit 451 című regény írója, a 83 éves Ray Bradbury szeretné, ha Micheal Moore bocsánatot kérne tőle, hogy engedély…
továbbhír
A francia mintára szervezett Moziünnep itthon is hatalmas sikert aratott, tudtuk meg Falvai Györgyitől, a magyar mozifieszta szervezőjétől. Négy nap…
továbbhír
Az 1981-ben készült Menekülés a győzelembe című amerikai filmet választották minden idők legjobb futballista mozijává a világ egyik legnagyobb…
továbbhír
Pénteken kezdetét vette a 26. Moszkvai Nemzetközi Filmfesztivál. A megnyitó ünnepségen jelen volt Quentin Tarantino, akinek Kill Bill 2. című…
továbbFriss
Mozgóképörökség fókusszal indít Filmtudomány MA szakot az ELTE
Január 15-ig még lehet nevezni a 9. Zsigmond Vilmos Nemzetközi Filmfesztiválra
A Mozinet 2025-ben a NANE Egyesület munkáját támogatja
Befejeződött a Lechner Ödönről szóló film forgatása
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié