hír
Závada Pál néhány éve tótkomlósi fotókhoz kapcsolódó emlékeiről cikkezett. A sajátos, személyes és történelmi múltidézésből film készült, Arctalan…
továbbmagazin
A két filmfőiskolás barát, Bernd Eichinger, A bukás – Hitler utolsó napjai, A parfüm, A kísértetház, a Fantasztikus négyes, A rózsa neve, a Végtelen…
továbbfilmhutv
Két dolog változott: a film címe és a bemutatásának időpontja. A film végül elkészült az idei szemlére, és mivel Jandera, a fiú neve végül nem…
továbbfilmhutv
Szabó Simont a díszbemutató után rajongók hada rohanta meg: Sándor Pál, Török Ferenc és Vranik Roland is gratulált a filmhez. Szabó Simon filmes…
továbbmagazin
Julia Jentsch szőke hajfürtjei nem ismeretlenek a magyar moziba járó közönség előtt sem, habár azt hiszem a Sophie Scholl, vagy Az őfelsége pincére…
továbbmagazin
Ubrankovics Júlia két éve végzett a Színház- és Filmművészeti Egyetemen. Azóta tapasztalatot szerzett Németországban, és eljátszotta élete első…
továbbfilmhutv
A Nem vagyok a barátod című játékfilm csak egy töredéke a márciusban DVD-n megjelenő háromrészes műnek, amelyben helyet kap a háromrészes ovisfilm,…
továbbmagazin
Harvey Milk (Sean Penn) több volt, mint egyszerű képviselő a San Francisco-i városházán. Negyven éves, mikor San Franciscóba a Castro-negyedbe…
továbbhír
A Varga Katalin című ballada a Berlinale versenyprogramjának egyetlen magyar résztvevője. A Székelyföldön játszódó, magyar operatőrrel (Győri Márk)…
továbbmagazin
Winterbottom legújabb The Shock Doktrine névre keresztelt, még nem teljesen kész dokumentumfilmje a kapitalizmus egyre visszafordíthatatlanabb és…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié