magazin
Gyerekcipőben toporog a képregény-kultúra Magyarországon. Van sok jó grafikusunk, de nincsenek történetíróink, s még kevesebb a befektető, aki…
továbbmagazin
Mindig úgy képzeltem, hogy a Sziget első napján a korai programoknak van a legmostohább sorsa, hiszen ilyenkor még mindenki jegyet hajkurász, vagy…
továbbmagazin
Noha a 39. Karlovy Vary Filmfesztivál fődíját olasz film, Andrea és Antonio Frazzi Certi bambini (Gyermektörténet) című alkotása nyerte, az…
továbbmagazin
Az elsőfilmes amerikai független Mark Milgard filmje, a Dealerrel egy szekcióban vetített Dandelion (Pitypang) csütörtökön elnyerte a Cseh Televízió…
továbbmagazin
Samaritan GirlTavaly - rendkívül kiélezett versenyben - a riói túszdrámát megörökítő, azóta Mediawave díjazott Bus 174-nek ítéltem oda saját,…
továbbmagazin
A nagy számok törvénye alapján már négy nap filmnézés után is ki merem mondani: az idei filmes kínálat lényegesen gyengébb mint a tavalyi. Persze…
továbbmagazin
Mivel a csehek mégsem játszanak döntőt, jelenleg a filmfesztivál a legjelentősebb esemény az országban, Karlovy Varyban legalábbis mindenképp. Nem…
továbbmagazin
Különös beszámolóval fog találkozni e sorok olvasója, egy olyan írással, amelyben a tudósító egyben az események résztvevője, ezért - hogy ne tűnjön…
továbbmagazin
Az „alig van kontinens, ahol ne járt volna” fotóművész(nő), Szilágyi Lenke, több mint két évtized fényképeit állították ki, retrospektíve, az Ernst…
továbbmagazin
Tudomásom szerint az erdélyi filmfesztiválok többnyire magyar kezdeményezés nyomán születnek, magyarok szervezik, ezért elsősorban magyar közönség…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié