magazin
A romantikus vígjáték műfaját magas színvonalon művelő Thierry Klifa, a Vártam rád (2004) és a Kék papagáj (2006) rendezője a francia filmnapok…
továbbmagazin
Az ex-punk rendező előbb rockvideókkal híresült el, majd készített néhány nem túl sikeres filmet: a legnagyobb büdzséjű brit filmnek számító…
továbbmagazin
Antoni Pawlicki a Jóvátétel című film főszereplője tavaly végzett a Varsói Színművészeti Akadémián, a film 2006-ban elnyerte az ökumenikus…
továbbmagazin
A kelet- és közép európai film franciaországi szakértője a magyar mozikban töltött napjait esti akciófilmekkel dúsítja. Joël Chapron szerint a…
továbbmagazin
Január elsejével megszűnt a Nemzeti Filmiroda, s az eddigi különálló intézmény Filmiroda Igazgatóság néven beolvadt a jogutód Kulturális…
továbbmagazin
A Taxi 4 már a mozikban, ráadásul kezdődnek a francia filmnapok. Így Gérard Krawczyknak több oka is volt Budapestre látogatni. A Wasabi, a Taxi…
továbbmagazin
Agnieszka Holland sokoldalú filmes. Lengyel társadalmi látleletek, európai és hollywoodi megrendelések ékesítik pályafutását. A nemrég bemutatott…
továbbmagazin
A februári filmszemle csatajelenetekről elhíresült sajtóvetítése után teltházas premier előtti előadásokkal folytatódik Szász János Ópium-ának útja.…
továbbmagazin
Másfél év alatt négy játékfilm és több mint egymillió mozinéző. Ha csak a számokat nézzük, Divinyi Rékának máris van mire büszkének lennie. Saját…
továbbmagazin
Almási Tamás két filmen is dolgozik: az idei filmszemlén Ózd-sorozata legújabb darabjával jelentkező rendező a tavaly novemberben elhunyt Puskás…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié