hír
Ma délután elindul az Örökmozgó Filmmúzeum legfrissebb újdonsága, a hazai filmműhelyek tevékenységét bemutató sorozat. Kezdésnek a Filmteam által…
továbbhír
November 14-20. között újra magyar filmek láthatók Hollywoodban. A fesztivál idei programjával a magyar animáció 100 éves jubileumát ünnepli, és a…
továbbhír
8-10 perces történetekből álló szkeccsfilm a Couch Surf, amelyben a szereplők akut neurózissal, örökös frusztrációkkal és a saját démonjaikkal…
továbbmagazin
Major István, a Filmteam vezető producere számtalan reklámfilm, külföldi bérmunka, és jópár magyar játékfilm létrejöttében közreműködött. Legutóbbi…
továbbmagazin
Hány magyar színész fér egy plakátra? Mennyire ciki a rózsaszín? Csányi Sándorral tényleg mindent el lehet adni? Bár elmúltak már azok az idők,…
továbbdosszié
Tíz kanapé és két tucat ember. Hírek, kritkák, videók, riportok és interjúk Dyga Zsombor legújabb szkeccsfilmjéről.
továbbmagazin
Március 6-án mutatják be a mozik Dyga Zsombor Couch Surf című neurotikus vígjátékát, egy tíz epizódból álló szkeccsfilmet, amelyben a kanapé nem…
továbbmagazin
Péntek este a Puskin moziban tartották Dyga Zsombor legújabb játékfilmje, a Couch Surf díszbemutatóját. A szkeccsfilm első közönségével…
továbbhír
Egy-egy új magyar filmet hoz a március eleje és a vége: először Dyga Zsombornak köszönhetően kanapészörfölünk, majd a Viharsarokban eredünk egy…
továbbmagazin
Dyga Zsombor (Tesó, Utolér, Köntörfalak) Couch Surf című neurotikus vígjátéka március 6-án kerül a mozikba. A filmről és a terveiről a rendezővel…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéMarkus Lundl / Natalie második élete