Címke: „indián”

Találatok száma: 10

videó

A bölcs indián hamarosan elmeséli, hogyan született a világunk

Új animációs mozifilmmel jelentkezik Gauder Áron, a Nyócker! rendezője: a Kojot négy lelke az indiánok varázslatos teremtéstörténetét a mitikus…

tovább

magazin

Bűnök és bűnhődések a dobozban

Bár ezen a héten rendezik meg az egyik kedvenc hazai fesztiválunkat, a Friss Hús Rövidfilmfesztivált, azért most sem felejtjük el azokat, akik…

tovább

magazin

Varsó: Mindent visznek a lázadó tinik

A hétvégén kiosztották a 32. varsói filmfesztivál díjait: a rendszer ellen lázadó iráni, felnőttkorba lépő izlandi és horvát fiatalok, és jobb…

tovább

hír

Varsóban debütál a martfűi rém

Sopsits Árpád A martfűi rém című legújabb filmjének nemzetközi premierje az október elején megrendezett 32. varsói filmfesztiválon lesz. A hírhedt…

tovább

magazin

10 kisfilm, amit látnod kell a Friss Húson

30 magyar és 16 nemzetközi rövidfilmet nézhetünk meg a nagy várakozással övezett 4. Friss Hús fesztiválon. A válogatás idén is nagyon erősre…

tovább

magazin

Gauder Áron: Sápadtarcúaknak

Gauder Áron ismét animációs filmet készített, most egy másik égtájra kalandozott, a - még befejezetlenül maradt - viking film után indián mesét…

tovább

hír

Simonyi Balázs filmterve a 15 legjobb között

Simonyi Balázs Indian című filmtervét is beválogatták a rangos európai pitch- és koprodukciós eseményen való részvételre. A filmtervet az Euro…

tovább

magazin

Török Ferenc: A spontán filmstúdió felejthetetlen élmény marad

Török Ferenc filmje egy '56 utáni passzív ellenálló csoportról, akik indiánként próbálnak kivonulni a társadalomból. Az alkotás rendezőjét a 42.…

tovább

magazin

Apacsok: A megtalált szavak

Török Ferenc Apacsok című filmjével folytatódott a filmhu és az Odeon közös sorozata, a Kortárs Magyarok. A Radnóti Színház darabjából készített…

tovább

magazin

Török Ferenc: Valahogy nekem a hidegháború korszaka becsípődött

Török Ferenc először rendezett színházban: a Radnóti Színház Apacsok című előadása egy család három generációjának történetén keresztül mutatja be…

tovább

Lefkovicsék gyászolnak

Breier Ádám első nagyjátékfilmje egyszerre nevetett és ríkat meg, miközben egy sokak számára ismeretlen világba kalauzol el. Ha csak egy kellemes vasárnap délutáni családi dramedy lenne, akkor is szeretnénk, de a Lefkovicsék gyászolnak ennél sokkal többet ad és fontos űrt tölt be a magyar filmek között.

Filmhu podcast #87: Szabó Kimmel Tamás

Filmhu podcast #86: Breier Ádám

Három pasi és a nagy córesz – végre láthatóvá válik a 21. századi magyar zsidó sors

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
hirdetés
 
Ez egy másik generáció. Az agytalanított faszfejek generációja.

Stricik

Oszd meg! Az összes idézet