Ezt láttuk a szemlén - nagyjátékfilmek

Egy hete csak nézünk ki a fejünkből, nézzük a filmeket reggeltől estig: ezeket a kritikákat írtuk a 41. Magyar Filmszemle nagyjátékfilmjeiről.

hír

Négy filmünk versenyez Indiában, Felnőttfilm a Szemlén

Négy magyar film versenyez a Chennai Filmfesztiválon, elkészült László Péter kisfilmje, a Felnőttfilm, díjak a Napszúrásnak, plázában népszerűsítik…

tovább

magazin

Mindent egy lapra

„Hónalj, pepecselés, farba, slendrián… Egy tucat ilyen szó van, hallod, érted, de ha megnyúznak, sem tudod, mit jelent.” – mondja Dyga Zsombor új…

tovább

magazin

„Igen, hiszünk a tündérekben!”

Szeretem a filmet, szeretem a magyar filmet, és szeretek lelkesedni. Jól jön ez most, mert emiatt biztosan kíméletesebb leszek Molnár György…

tovább

magazin

Csoda Berekháton

Groó Diana bemutatkozó nagyjátékfilmje, a Csoda Krakkóban után hat évvel jelentkezett újabb egész estés alkotással. A Vespa éles stílusváltást…

tovább

magazin

Most inkább hazamegyek

Amikor a film közepe felé, az egyik szereplőnek elege lesz a kialakult helyzetből, és azt mondja, ő most inkább hazamegy, addigra a nézők egy része…

tovább

magazin

Az édentől keletre

Vágvölgyi B. András első nagyjátékfilmje, a Kolorádó Kid a jampi korszaktól egészen a punk éráig követi nyomon egy képzeletbeli ötvenhatos…

tovább

magazin

Kell egy csapat

Almási Réka debütáló filmje, a Team Building szórakoztató kétnyelvű társadalmi szatíra egy csoport magyar munkavállalóról, akik egy balatoni…

tovább

magazin

Nem tanulunk a saját hibáinkból

A helyszín ugyanaz, a történet ismerős, a szereplők ugyanazzal a kátyúval szemeznek. Az ember nem tanul a saját hibáiból –  Sas Tamás elkészítette…

tovább

magazin

Messze Hrabaltól

Zsigmond Dezső munkájának alapja a kocsordi atombunkerről és építőjéről 1996-ban készített dokumentumfilm, a Nem akarják irigyelni a holtakat.…

tovább

magazin

Kaleidoszkóp

Kardos Sándor évekkel ezelőtt különös kísérletbe kezdett, melynek eredményét 2005-ben, a 36. Magyar Filmszemlén mutatta be a közönségnek. A Résfilm…

tovább

magazin

Pigniczky Réka: Megkérdezem, hogy ki vagyok

Pigniczky Réka három évvel a Hazatérés után ismét személyes témát boncolgató dokumentumfilmmel jelentkezik a Szemlén. A Hazatérés-ben édesapja…

tovább

hír

Orosz Dénes: Mindenki írjon regényt!

Napokon belül a mozikba kerül Orosz Dénes első filmje, a Poligamy,  melynek regényváltozata is megjelent a Nyitott Könyvműhely gondozásában. A…

tovább

hír

Box office: Katasztrófa- és vámpírmánia

Bár a katasztrófa és a vámpírszerelem még mindig töretlen népszerűségnek örvend, Amerikában is látni, a világvége csak kellő tűzijátékkal élvezetes.

tovább

hír

Box office: Újhold, a téli fagyi

A fanyalgók és a borúlátók csattanós választ kaptak - íme, járunk mi moziba, ha olyat adnak, amire bemegyünk. A határ pedig a csillagos ég, erről az…

tovább

hír

Box office: őszi verőfény világvégével

Rosszkedvünk őszét York napsütése, no és a 2012 tündöklő nyárrá változtatta át - avagy apokalipszis (gör.) delectat (lat.), a világvége…

tovább

hír

Box office: Karácsony felé, félúton

Esős november, százezres őszi átlagok, az ország 1%-a jár moziba, közeledik a karácsony, csendzsákból hangot lop.

tovább

hír

Az Inforg Karlovy Varyba készül

Az Inforg Stúdió a július 4. és 12. között sorra kerülő 43. Karlovy Vary Nemzetközi Filmfesztiválon három filmmel is részt vesz, és érdekes módon…

tovább

magazin

The show must go on?

A Czukor Show a megvalósítás igen szokatlan útját járta be az elmúlt években: az eredetileg filmtervnek induló történet több színpadon is megfordult…

tovább
az összes dosszié
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
Azután meg az élet értelmetlenségéről magyarázott. Kamionsofőrtől ez elég furcsa....

Hétköznapi pár

Oszd meg! Az összes idézet