podcast

Filmgyár podcast #16: Magyar filmek az oktatásban

Szeptember van, kezdődik az iskola, mi pedig vendégül láttuk Erdős Emesét, a Filmarchívum oktatási referensét, hogy meséljen nekünk a közel ötszáz…

tovább

podcast

DokuCast #4: Vágók a dokumentumfilmben

Sok esetben a vágó egészen a dokumentumfilm munkálatainak végénél csatlakozik be, a legtöbb stábtag számára ő egy láthatatlan szereplő. Miért nem…

tovább

podcast

Cannes 1973: A gimnazista Petőfi esete a mamával, a kurvával és az időutazóval

Folytatjuk a két részes adássorozatunkat az ötven évvel ezelőtti, 26. cannes-i filmfesztiválról. Belesünk a francia új hullám ikonikus színészének,…

tovább

podcast

Filmgyár podcast #15: A Magyar Mozgókép Fesztivál szervezése

Hogyan folyik a zsűrizés? Valójában mi a feladata a fesztiváligazgatónak? Az NFI közreműködésével megvalósuló filmszakmai podcastsorozatunk legújabb…

tovább

podcast

Cannes 1973: Egyszerre hívott nagy utazásra Zsigmond Vilmos, Ragályi Elemér és Malcolm McDowell

Volt olyan tudósító, aki az unalom és a megemészhetetlenség fesztiváljának nevezte, fél évszázados távlatból viszont már tisztán látszik, hogy…

tovább

podcast

Filmhu podcast #73: Lichter Péter és az amerikai film története

Melyik karját vágatná le Lichter Péter, ha a rendezői és írói munkássága közül csak az egyiket folytathatná? És miért a 20-as évek végének álomgyári…

tovább

podcast

Filmhu podcast #72: Zákonyi S. Tamás és Muhi András Pires

Sydney, Athén és Peking, illetve London, Rio De Janeiro és Tokió. A Benedek Tibor nevével fémjelzett magyar vízilabda válogatottban és Szilágyi Áron…

tovább

podcast

Filmgyár podcast #14: Filmes leszek! Merre induljak?

Mit tegyen az a kamasz vagy huszonéves fiatal, aki arról álmodik, hogy filmes lesz? Egyáltalán, hogyan jöhet rá arra, hogy a filmkészítés számos…

tovább

podcast

Filmhu podcast #72: Bánóczki Tibor és Szabó Sarolta

A Berlini premiert követően a magyar mozikba is megérkezett a Műanyag égbolt. Podcastunkban a rendezőkkel arról beszélgettünk, hogyan álmodták meg a…

tovább

podcast

Filmhu podcast #71: 30 éves Az utolsó mohikán

Generációk nőttek fel James Fenimore Cooper 1826-ban kiadott indiánregényén, Az utolsó mohikánon. Az egyik legnagyobb kortárs rendező, Michael Mann…

tovább

Annecy 2025

Magyarország lesz 2025 júniusában a Annecy Nemzetközi Animációs Filmfesztivál díszvendége. A nagy presztízsű rendezvény a magyar animáció előtt tiszteleg, bemutatva Magyarország animációs filmiparát, alkotóit, stúdiót és iskoláit.

Filmgyár podcast #28: Magyar díszvendégség az Annecy Fesztiválon

Tőkés Anna: A saját edzőmnek kell lennem, és jó edzőnek

Magyar sikereket hozott a Díszvendégség Annecy-ban

a teljes dosszié

Cannes 2025

Május 13. és 21. között rendezik meg a 78. Cannes-i filmfesztivált, ahol Kenyeres Bálint No. 3 (The Spectacle) című rövidfilmje száll versenybe az Arany Pálmáért, illetve Szabó István a 25 éves A napfény ízével tér vissza a restaurált klasszikusokat bemutató szekcióba. A fesztiválról idén is élőben tudósítunk, a hivatalos versenyprogramból és a mellékszekciók filmjeiből válogatunk.

Dzsafar Panahi filmje nyerte az Arany Pálmát

Sóban fetrengő nő és bevarrt szájú férfi menekül a valóságból

A PTSD-s bokszoló, az ördögi tehenészlány és más történetek

a teljes dosszié

Hunyadi

Minden idők legdrágább magyar sorozata, a Hunyadi egy 10 részes dráma, amely a híres magyar hadvezér, Hunyadi János életét, sorsfordító csatáit és magánéletének fordulópontjait meséli el. A sorozat emellett nemcsak Magyarország, hanem Európa korabeli hatalmi viszonyait, politikai csatározásait is igyekszik bemutatni.

Filmgyár podcast #27: A Hunyadi írószobája

Kádár L. Gellért: Úgy éreztem, hogy Hunyadi bennem van

Vérontás, árulás és bujaság hajtja előre a magyar történelmet

a teljes dosszié
 
I will look for you. I will find you. And I will kill you.

Elrabolva

Oszd meg! Az összes idézet