hír
Október 31-től látható a mozikban Till Attila új filmje. A közvetlen állami támogatás nélkül készült És mi van Tomival? egy alkoholista…
továbbmagazin
A sokrétű magyar-mongol kapcsolat nyomába ered Füredi Zoltán személyes hangvételű dokumentumfilmjében. A legbelsőbb Ázsia - Magyarok nyomában…
továbbmagazin
Október 10-én érkezett meg a magyar mozikba az Egy százalék indián, Hajdu Szabolcs párkapcsolati trilógiájának harmadik része, amelyben Pető Kata a…
továbbmagazin
Október 29-én útjára indul az első Budapest International Film Festival, vagyis a BIFF. Az Esti Kornél gitárosának, Horváth Kristófnak a vérében van…
továbbhír
A Rotterdami Nemzetközi Filmfesztivál Bright Future szekciójába kapott meghívást Tarkövi Márton Majd a tisztáson című dokumentumfilmje, ami…
továbbhír
Október 31-án kerül országszerte a mozikba a Ma este gyilkolunk című bűnügyi krimi-vígjáték, amelyben olyan legendás színészek tűnnek fel, mint Kern…
továbbmagazin
A Cinefil Co. Kft. 2010-ben alapította meg a Magyarhangyát azzal a szándékkal, hogy létrehozzanak egy közösségi alapú, fenntartható filmforgalmazási…
továbbhír
Somogyvári Gergő tavaly bemutatott első egész estés dokumentumfilmje egy különleges barátság lélektanán keresztül enged betekintést a magyar LMBTQ…
továbbhír
A Nemzeti Filmintézet egy Lechner Ödönről szóló dokumentumfilm gyártására és Szirmai Márton innovatív elméket bemutató ismeretterjesztő sorozatának…
továbbhír
Szlovéniában száll versenybe a Fekete pont. A 35. Ljubljanai Nemzetközi Filmfesztivál programjába válogatták be Szimler Bálint első…
továbbmagazin
A nemzet lánya pátoszos címe ellenére egy kamaszlány felnövéstörténete. Szerelemről és ármányról szól, meg feminizmusról, pasizásról, celebségről…
továbbhír
Zurbó Dorottya és Arun Bhattarai dokumentumfilmjét beválogatta a Nemzetközi Dokumentumfilmes Szövetség (International Documentary Association – IDA)…
továbbhír
Több mint 75000 néző látta már Szimler Bálint első nagyjátékfilmjét, ezzel már most minden idők egyik legsikeresebb magyar független filmje. A…
továbbmagazin
Kockázatos és vakmerő döntés az amerikai elnökválasztás évében előállni egy olyan életrajzi filmmel, ami az elmúlt évtizedek egyik legmegosztóbb…
továbbpodcast
2014. október 30-án színre lépett a VAN főhőse, Szentesi Áron. A szerelmi bánatban szenvedő fiú lépten-nyomon holtan esik össze, 30 évesen az anyja…
továbbFriss
A Vígszínház 125 éves története filmben elevenedik meg
A közönség számára is nyitott szakmai programokkal készül a Verzió
Több mint ötven alkotással érkezik a 10. Speciális Filmfesztivál
Független filmalapot hoz létre a Budapest International Film Festival
Enyedi Ildikó lesz a Les Arcs Filmfesztivál szakmai programjának védnöke
Az alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié(utolsó mondat) / Főfőnök