hír
Megszülettek a Filmjus idei pályázatának eredményei, amit 10 millió forint összértékben, forgatókönyvírásra, forgatókönyv fejlesztésre és…
továbbhír
Enyedi Ildikó és Mészáros Márta alkotásai is szerepelnek a BBC nemrég közzétett 100-as listáján, amely a legjobb női rendezők által készített…
továbbhír
A Friss Hús Budapest Nemzetközi Rövidfilmfesztivál (2020. március 23–29.) programjában jövőre is megrendezik a rövidfilmes pitchfórumot. A…
továbbhír
Halász Glória dokumentumfilmje, a klasszikus balettet tanuló diákokról szóló Három tánc bekerült a Guangzhou International Documentary Film Festival…
továbbhír
Átadták a 3. Blue Danube Filmfesztivál díjait, a legjobb rendezőnek járó elismerést Molvay Norbert kapta.
továbbhír
Elsőként született magyar győzelem a Nemzetközi Emmy-díj történetében, Gera Marina kapta a legjobb színésznőnek járó elismerést.
továbbhír
Szerdán indul a Faludi Nemzetközi Filmszemle Budapesten. A szombatig tartó mustra versenyprogramjában 22 kisjátékfilm, 19 dokumentumfilm, valamint…
továbbhír
39. alkalommal rendezték meg Münchenben a rangos diákfilmes fesztivált, ahol idén Kis Hajni diplomamunkája, az emigrálni készülő nagymama története…
továbbhír
Gera Marinát az Örök télben nyújtott alakításáért a legjobb színésznő díjára, Bergendy Péter Trezor című filmjét pedig a legjobb tévéfilm díjára…
továbbhír
Újra kukorékol a KISKAKAS, a MOME Anim, azaz a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem Animáció tanszékének rendezvénye. November 27-én a Toldi Moziban a…
továbbFriss
13 év után visszatér a Magyar Filmszemle
5700 euró támogatást kaptak a Verzió Doclab díjazott filmesei
Női operatőröknek indít mentorprogramot a Magyar Filmoperatőrök Egyesülete
Megvannak az Inkubátor pitchfórumának idei nyertesei
Arany Medvét érő beszélő szoborral folytatódik a Mozinet Filmnapok
November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Filmhu podcast #101: Till Attila
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié