hír
Bíbor pillangók és természetrombolás, hagyomány és modernitás, vendégmunkás sorsok és női szerepek: társadalmi szempontból is izgalmas filmekkel és…
továbbhír
Hetedik alkalommal rendezi meg a DUE Médiahálózat a Nemzeti Filmintézet támogatásával a Nagy Magyar Filmteszt Diákoknak versenyét. Az edukatív…
továbbhír
Televízió és streaming szolgáltatásra készülő filmek gyártásának támogatásáról döntött a Nemzeti Filmintézet. A Televíziós Döntőbizottság Meggyes…
továbbhír
A rendszerváltás előtti Magyarországról hiteles képet közvetítő filmjei a legkülönbözőbb generációkat képesek a vászon elé szögezni. Gazdag Gyula…
továbbhír
December első napján Coppola debütáló filmjét vetítik a Corvin moziban. A Bajos csajok arthouse előtanulmányának is tekinthető Öngyilkos szüzek a…
továbbhír
A Zsidó Budapest 150 ünnepi rendezvénysorozat keretén belül mutatják be Salamon András, Balázs Béla-díjas rendező 1944 című filmjét, melyet a…
továbbhír
A Filmintézet az Art-Mozi Egyesülettel együttműködésében elindította a KLASSZ Napok országos programot, amely több mint száz új és klasszikus magyar…
továbbhír
Várhatóan még egy évet kell várni arra, hogy láthassuk minden idők legnagyszabásúbb magyar produkcióját, a Bán Mór történelmi regénye alapján…
továbbhír
Szakonyi Noémi Veronika szívfacsaró drámája, a Hat hét a marokkói Szale városában megrendezett szemle, míg Császi Ádám a Háromezer számozott darab…
továbbhír
A Tomi, Polli és a varázsfény című cseh-szlovák-magyar bábanimáció az idei Annecy Nemzetközi Animációs Filmfesztiválon elnyerte a zsűri díját, a…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié