hír
A 2010. április 8 – 18. között megrendezésre kerülő 17. Titanic Nemzetközi Filmfesztivál idén is színes programmal várja a mozilátogatókat, hiszen a…
továbbhír
Emlékezetes és tanulságos hétvégén vagyunk túl - de kezdjünk némi vitával, reflexióval: az origo cikke szerint a magyar ember magyar filmre nem ül…
továbbhír
A repülés történetéről lehet olvasni az American Cinematographer-ben, márciusban rendezik meg az első Los Angeles-i Magyar Dokumentum- és Rövidfilm…
továbbhír
Alig több mint egy hónap múlva kezdetét veszi a 17. Titanic Nemzetközi Filmfesztivál. Magyarország legnagyobb nemzetközi filmes eseménye 2010.…
továbbhír
Szederkényi Bella Orsolya című animációja nyert Brüsszelben, a Raleigh Studios új budapesti filmstúdiója hivatalosan április 1-jén nyílik meg, és…
továbbhír
Nagy sikerrel mutatták be Hajdu Szabolcs filmjét, a Bibliotheque Pascalt a berlini nemzetközi filmfesztiválon - tudatta az MTI. Vezér Éva, a Magyar…
továbbhír
Herbai Máté operatőr vehette át a 2002-ben elhunyt film- és televíziós rendező emlékére alapított Fehér György-díjat hétfő este a budapesti Toldi…
továbbhír
Február 11-től újra lesz mozija a XXI. kerületnek, ugyanis a Csepel Plazában megnyílik a Csepel Cinema. Az ünnepséget követően Török Ferenc és Orosz…
továbbhír
2010. február 1-én, hétfőn átadták a Magyar Sajtó Házában a Magyar Filmkritikusok Díjait. A díjat a MÚOSZ Film- és Tévékritikusi Szakosztálya…
továbbhír
2010. január 27-én Alexander van Dülmen, a berlini székhelyű A Company Consulting & Licensing AG vezérigazgatója és Port Ferenc, a Budapest Film…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié