hír
A Fox vs. Zukor – Egy hollywoodi történet című egész estés dokumentumfilm a két magyar származású filmmogul, a Paramount stúdiót alapító, ricsei…
továbbmagazin
A Cineuropa Reisz Gábort dicséri, a Hollywood Reporter a román új hullámot emlegeti, de a fő téma mindenkinél a magyar aktuál- és oktatáspolitika.…
továbbhír
Madarász Isti a Bolgár Filmművész Egyesület díját nyerte el a Love is Folly filmfesztiválon a fantasztikus-romantikus mozifilm rendezéséért. A…
továbbmagazin
Reisz Gábor harmadik nagyjátékfilmje, a Magyarázat mindenre összetett, sokszínű, fojtogató hangulatú társadalmi tabló a bipoláris Magyarországról, a…
továbbhír
Vermes Dorka első nagyjátékfilmjét Biennale College Cinema szekcióban mutatják be a velencei filmfesztiválon, de emellett versenybe került egy…
továbbhír
Kezdődik és egészen szeptember 3-ig tart a 19. BuSho Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál. Idén 23 ország filmjeit vonultatja fel, köztük 13 magyar…
továbbmagazin
Az elmúlt időszak legjobb MOME Animos kisfilmjeivel várunk mindenkit augusztus 23-án este a Várkert Bazár és a Filmhu közös nyári…
továbbhír
Buda Flóra Anna 27 című animációs filmje nyerte szombat este a Szarajevó Szíve fődíjat a rövidfilmek kategóriájában a Szarajevói Nemzetközi…
továbbvideó
Novemberben kerül a mozikba az Éger című, új magyar bűnügyi film. Nagy Borús Levente játékfilmes bemutatkozása csavaros kriminek ígérkezik és igazi…
továbbhír
Rudolf Olivér Anyám, a szörny című filmterve nyerte az Eurimages fejlesztési díját a Szarajevói Nemzetközi Filmfesztivál Cinelink koprodukciós…
továbbFriss
Fődíjat nyert Ljubljanában a Fekete pont
Dokumentumfilmet mutattak be Puskás ausztráliai éveiről
Tengerész macska és megszállott csigagyűjtő az Anilogue-on
Érkezik a mozikba a DAC dokumentumfilm
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéDon Vito Corleone / A keresztapa