hír
Rudolf Olivér Anyám, a szörny című filmterve nyerte az Eurimages fejlesztési díját a Szarajevói Nemzetközi Filmfesztivál Cinelink koprodukciós…
továbbhír
A berlini ZEBRA Versfilm Fesztiválon szerepel Tóth Vivien és Kecskeméti Balázs Samu című versfilmje, aminek a főszerepét Jenei Mónika játssza.
továbbhír
A Remélem legközelebb sikerül meghalnod :-) rendezőjének második, Sünvadászat című nagyjátékfilmjét beválogatták a rangos San Sebastian…
továbbhír
Szeptember 1. és 9. között a CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál Kitekintő szekciójában látható először itthon Reisz Gábor Magyarázat…
továbbhír
Reisz Gábor új filmje, a Magyarázat mindenre a Velencei Nemzetközi Filmfesztiválon mutatkozik be. A film rendezője és alkotótársai zenészként is…
továbbmagazin
Hugonnai Vilma nemesi családját és a 19. század társadalmi elvárásait is maga mögött hagyta, amikor elindult Svájcba, hogy orvosnak tanuljon. Miután…
továbbhír
A hazai tetováláskultúráról szóló Varratnak szeptemberben a 19. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál CineDocs versenyprogramjában lesz a…
továbbmagazin
Miért izgatja a filmesek fantáziáját az időutazás? Bár Hollywoodhoz képest határozottan lemaradásban vagyunk az időutazós filmek tekintetében, a…
továbbhír
Executive producerként csatlakozott Turai Balázs Annecy-nyertes Amok című animációs filmjéhez a Monty Pythonból és a Brazil rendezőjeként ismert…
továbbmagazin
Hűség és árulás egy borsodi városban kicsivel a rendszerváltás előtt. Almási Tamás ózdi sorozatának első része drámai módon mutatja be a…
továbbFriss
Még több okoseszközön lett elérhető a Filmio
Fődíjat nyert Ljubljanában a Fekete pont
Dokumentumfilmet mutattak be Puskás ausztráliai éveiről
Tengerész macska és megszállott csigagyűjtő az Anilogue-on
Érkezik a mozikba a DAC dokumentumfilm
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié