magazin
Az év eddigi legbizarrabb magyar filmje a Marozsán Erika és Kovács Krisztián főszereplésével készült Paraziták a Paradicsomban, ami egy szinte…
továbbmagazin
Szédítő ambíció, lehengerlő látványvilág és a sötétben való tapogatózás jellemzi Nemes Jeles László időutazását az Osztrák-Magyar Monarchia utolsó…
továbbmagazin
Megérkezett az első igazán 21.századi témát választó magyar tinidráma, ami ráadásul szórakoztató is lett. A Remélem legközelebb sikerül meghalnod :)…
továbbmagazin
A Tegnap több szempontból sem illeszthető bele a mai magyar filmes áramlatokba. Lokális helyett nemzetközi történetet mesél el, egészen Marokkóig…
továbbmagazin
A tavalyi szarajevói filmfesztiválon a zsűri különdíjával tüntették ki Csuja László dokumentumfilmjét, a Kilenc hónap háborút. A helyszín…
továbbmagazin
A Könnyű leckék a lehető legelegánsabb módon megy szembe az elmúlt évek idegenellenes kampányával, mutat rá a társadalmunkat fertőző kártékony…
továbbmagazin
Egy virágkoszorús vadóc és egy tiszta lelkű, értelmileg sérült fiú, lopott csecsemővel az oldalán próbál felnőtt lenni, távol a város zajától. Csuja…
továbbmagazin
Egy háromgyerekes anya 24 órányi küzdelmeiről forgatta le első nagyjátékfilmjét Szilágyi Zsófia, akit idén egy szem magyarként válogattak be a 71.…
továbbmagazin
Egy cigány fiú az 56-os forradalom hajnalán beszáll az űrversenybe, hogy egy tragikus gyerekkori csínyt jóvá tegyen és első emberként eljusson a…
továbbhír
Második alkalommal hirdetik meg a Friss Hús rövidfilmfesztivállal egyidőben zajló kritikaíró versenyt, ahol egy előre megadott szekcióról kell rövid…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié