magazin
Az Akik maradtak ott veszi fel a fonalat, ahol a legtöbb holokauszttal foglalkozó film véget ér. Hogyan lehet feldolgozni a traumát? A túlélők…
továbbmagazin
Fahidi Éva egyike az utolsó magyar holokauszttúlélőknek, aki 1944-ben 49 családtagját elvesztette Auschwitz-Birkenauban, 2015-ben pedig egy modern…
továbbmagazin
Michael Curtizt, a Casablanca magyar születésű rendezőjét ellentmondásos személyiségként, egy jószívű zsarnokként jellemezték kortársai. A CURTIZ -…
továbbmagazin
Mekkora összegért lennél hajlandó lemondani önmagadról? - Ezt a kérdést teszi fel a reinkarnáció témakörével foglalkozó Egy másik életben, Tasnádi…
továbbmagazin
Quentin Tarantino kilencedik filmjében a saját összetéveszthetetlen módján siratja el és egyben ünnepli az álomgyár régmúlt szép napjait, miközben…
továbbmagazin
Egy külön világban élő, magára hagyott, az interneten és a mobiltelefon fényénél felnőtt generációról mesél provokatív módon az Eufória, ami ha…
továbbmagazin
Az utóbbi évek legeredetibb horrorját, az Örökséget jegyző Ari Aster Magyarországon forgatta új filmjét, amely az örök nyári napsütés földjén, egy…
továbbmagazin
“A leghihetetlenebb, legelképesztőbb igaz történet, amit valaha elmeséltek” - áll a Három egyforma idegen amerikai plakátján. Nagy szavakat használ…
továbbmagazin
A világhírű lengyel rendező, Krzysztof Zanussi magyar közreműködéssel forgatta le legújabb filmjét, amelyben egy erkölcsi aggályoktól mentes orvos…
továbbmagazin
Röhrig Géza nagy meglepetést okozott, amikor a Saul fia után egy független amerikai fekete-komédiában vállalt szerepet. A Porrá (To Dust)…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié