magazin
Egy régi rejtélyt próbál megoldani a Valan - Az angyalok völgye mindenre elszánt nyomozója, ám a lepusztult erdélyi bányászvárosban csak keserű…
továbbmagazin
Mit tehet egy kamasz srác, ha neki, és csak neki vallja meg egy 13 éves lány a zenekarból, hogy az egyik tanár fogdossa őt? Dávid nyomozásba kezd,…
továbbmagazin
Nagy Ervin imádnivaló, miközben hülyét csinál magából kétbalkezes kémelhárítóként, Nagy Zsolt vámpírként tér vissza bomlasztani a Kádár-korszakot,…
továbbmagazin
A Z-generációt középpontba állító FOMO - Megosztod és uralkodsz nem tipikus kamaszfilm. Előbb könnyedén becsalogat a közösségi média és a folyamatos…
továbbmagazin
Deák Kristóf optimizmusa, derűs világlátása még egy Rákosi-rendszerben játszódó filmben is megmutatkozik. Humorral keltett életre egy pesti lakásban…
továbbmagazin
Az Akik maradtak ott veszi fel a fonalat, ahol a legtöbb holokauszttal foglalkozó film véget ér. Hogyan lehet feldolgozni a traumát? A túlélők…
továbbmagazin
Fahidi Éva egyike az utolsó magyar holokauszttúlélőknek, aki 1944-ben 49 családtagját elvesztette Auschwitz-Birkenauban, 2015-ben pedig egy modern…
továbbmagazin
Michael Curtizt, a Casablanca magyar születésű rendezőjét ellentmondásos személyiségként, egy jószívű zsarnokként jellemezték kortársai. A CURTIZ -…
továbbmagazin
Mekkora összegért lennél hajlandó lemondani önmagadról? - Ezt a kérdést teszi fel a reinkarnáció témakörével foglalkozó Egy másik életben, Tasnádi…
továbbmagazin
Quentin Tarantino kilencedik filmjében a saját összetéveszthetetlen módján siratja el és egyben ünnepli az álomgyár régmúlt szép napjait, miközben…
továbbFriss
Még több okoseszközön lett elérhető a Filmio
Fődíjat nyert Ljubljanában a Fekete pont
Dokumentumfilmet mutattak be Puskás ausztráliai éveiről
Tengerész macska és megszállott csigagyűjtő az Anilogue-on
Érkezik a mozikba a DAC dokumentumfilm
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié