magazin
Sándor Pár új komédiája a magyar színjátszás korai időszakába invitál, amikor színésznek még születni kellett, a sikerért pedig be kellett utazni az…
továbbmagazin
Tizenhárom év után tért vissza a vászonra Jeles András. A hetvenes-nyolcvanas évek meghatározó alkotója radikális művészfilmet rendezett. Egy újabb…
továbbmagazin
Szász Attila rendező és Köbli Norbert forgatókönyvíró harmadik közös munkája, az Örök tél a Gulág munkatáboraitól némileg eltérő, ám egyaránt a…
továbbmagazin
A 68. Berlinale programjában mutatkozott be Bogdán Árpád második nagyjátékfilmje, a 2008-ban történt, tragikus romagyilkosságok utóhatását bemutató…
továbbmagazin
Újra összeállt a 21. század eddigi legnézettebb magyar komédiáinak csapata, hogy egy harmadik résszel gyarapítsák Herendi Gábor sikersorozatát.…
továbbmagazin
Szász János alkotása komor hangvételű bűndráma, amelynek főszereplői konkrét történelmi keretek között testesítenek meg örök emberi gyarlóságokat:…
továbbmagazin
Annál, amikor Filmalapos támogatás nélkül készült magyar film kerül mozikba, már tényleg csak az a ritkább, ha azt ráadásul egy mentőorvos rendezte.…
továbbmagazin
A Hajdu Szabolcs közreműködésével megalakult Látókép Ensemble (az Ernelláék Farkaséknál alkotóinak) első dokumentumfilmje látszólag a Délibáb…
továbbmagazin
Kedves, egyszerű mese az éretlen Salamon királyról, két neveletlen hercegnőről és egy sivatagi rókáról, akinek be nem áll a lepénylesője. Kritikánk…
továbbmagazin
Az idei CineFest versenyblokkjának egyetlen magyar indulójaként debütált a Filmalap Inkubátor programjának első produktuma. Vékes Csaba rendező egy…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié