magazin
Idén is megrendezték a Friss Hús Rövidfilm Fesztivál kísérőprogramjaként a kritikaíró versenyt és workshopot, amely résztvevőinek helyben kellett…
továbbmagazin
Miközben az ország a második világháború utáni kaotikus átmenet időszakát nyögi, egy szimpatikus szélhámos (Szabó Kimmel Tamás) veszélyes viszonyba…
továbbmagazin
Az esküvőjéről megszökött menyasszony bepattan az első szembejövő taxiba és a sofőr oldalán útra kel, hogy kijavítsa legsúlyosabb múltbéli hibáit.…
továbbmagazin
A Kölcsönlakás agyzsibbasztóan gyenge poénokkal kábít el, jobb sorsra érdemes színészeket hoz méltatlan helyzetbe. Azon kellene nevetnünk, hogy a…
továbbmagazin
A háborús dokumentumfilm és az animáció vadházasságából már korábban is születtek egyedi alkotások, de a nemzetközi produkcióban, magyar…
továbbmagazin
Nem hiába került fel év végi toplistánkra is, egyszerűen nem tudunk betelni a Rossz versekkel – Reisz Gábor ötletekben és stílusjátékban tobzódó,…
továbbmagazin
Kósa filmje a hatvanas évek nagy, lírai számvetéseinek kiemelkedő drabja. Nem csak az alkotói azonosság miatt érdemes e film párjának tekinteni Sára…
továbbmagazin
Berg Judit nagysikerű gyerekkönyv sorozatából tavaly májusban jelent meg az első mozifilm: a Lengemesék aranyos történetében kis zöld lények, a…
továbbmagazin
Hajlandó lennél kiteregetni a mobiltelefonod tartalmát a legjobb barátaid előtt? És ha igen, akkor mit hazudnál nekik róla? - Ezen a két kérdésen…
továbbmagazin
Milorad Krstic szlovén születésű animációs rendező és magyar csapata egy különleges, animációs thrillert készített, amivel nagyon magasra tették a…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéPető Attila / Ajándék ez a nap