magazin
Két nemrég diplomázott fiatal filmrendező, akik az elmúlt hónapokban forgatták le első nagyjátékfilmjüket, most pedig mindketten a Berlinalen…
továbbmagazin
Idén két díjat is bezsebelt a magyar filmkritikusoktól, egyet a Lágy eső című kisfilmjéért, egyet pedig a Bukta Imréről szóló dokumentumfilmjéért.…
továbbmagazin
Még el sem kezdődött a Berlinale, de hazánk lányai közül ketten már a német fővárosban, a Robert Bosch Filmes programján mutatják be filmterveiket.…
továbbmagazin
M. Tóth Gézát elsősorban Oscar-ra nominált animációs rendezőként, a KEDD Stúdió vezetőjeként, illetve a MOME Anim volt tanszékvezetőjeként ismertük…
továbbmagazin
Néhány bolond megszökik a diliházból, és tolószékkel meg egy csúzlival fegyveres rablást követ el – a Fekete Leves alapsztorija nagyjából hat éve…
továbbmagazin
Az egyetemen filmtudományt tanult, később az Inforgnál és KMH Filmnél volt junior producer, majd a saját lábára állt. Egy hete nevezték ki a Nisi…
továbbmagazin
Szeretnénk egy szerethető, de mégis fontos témákat érintő, egész estés dokumentumfilmet készíteni – mesélte a filmhunak a BÚÉK-projekt egyik…
továbbmagazin
Idén is rengeteg színésszel, rendezővel, producerrel és filmes háttéremberrel beszélgettünk csellózásról, szuperhősökről és az első menstruációról.…
továbbmagazin
Egy film forgatásán néha több százan is dolgozhatnak, amely külső szem számára szaladgálást, néha kiabálást, ácsorgást és talán átláthatatlan káoszt…
továbbmagazin
Filmszakmai körkép sorozatunkban igyekszünk feltérképezni a szakma aktuális állapotát. A sort a producerekkel kezdtük; Petrányi Viktória után…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié