magazin
Pszichológiai rejtély az East Endről (Pók), a távol-keleti hagyomány nyomasztó súlya Japánból (Bábok), a civilizáció és a természet gyilkos viszonya…
továbbmagazin
Steven Soderbergh hét barát és ismerős átláthatatlan kapcsolatát követi digitális kamerával Los Angelesben. Mike Figgis Time Code-ja után…
továbbmagazin
A magyar mozgókép-oktatás jelentős változások előtt áll, a mozgókép-ismeret szeptember óta önálló tantárgy a középiskolában, amihez rengeteg…
továbbmagazin
A jenkik a szervezés meg a pontosság megszállottjai. Vérükben van, hogy leküzdjék a világban uralkodó slendriánságot. Eszerint építkeznek,…
továbbmagazin
Kifutott a Titanic, fedélzetén a leghíresebb japán rajzfilmrendező, Miyazaki Hayao új rajzfilmjével a Chihiróval. Hála a kereskedelmi televíziók jól…
továbbmagazin
Pszichológiai rejtély az East Endről (Pók), a távol-keleti hagyomány nyomasztó súlya Japánból (Bábok), a civilizáció és a természet gyilkos viszonya…
továbbmagazin
Közel egy hét elteltével, mielőtt elindulnék castingolni Joel Schumacher Összeomlásának női remake-éhez, a tervezhető aktualitás jegyében alkotom…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOliver Tate / Submarine