magazin
José Padilha: Onibus 1742000. június 12-én egy Sandro névre hallgató húszéves fiatalember elrabolt egy autóbuszt Rio de Janeiróban. Az Onibus 174…
továbbmagazin
José Padilha: Onibus 174Július 12-én véget ért a 38. Karlovy Vary-i Nemzetközi Filmfesztivál. Még utoljára láthattuk a meztelenül táncoló kis portás…
továbbmagazin
Trier filmje jó példa arra, hogy aki nem poénkodik, nehezebben fogadják: ellenszegül a divatnak. Ő azon kevés rendezők egyike, akik képesek…
továbbmagazin
"A Dogville csak egy film. A filmet ért további vádakra pedig csak ezt mondhatom: többet tudok Amerikáról, mint a Casablanca készítői…
továbbmagazin
HungaroCon? A huszonharmadik. És akkor mi van? - kérdezhetné valaki. És egyáltalán, mi az? Elárulom: a Hungarocon egy héthatárra szóló, Hencidától…
továbbmagazin
A film főszereplője egy fekete kocka alakú dobozKanji Nakajima: HakoMeglepően sok jó filmre bukkanhat a szerencsésebb néző az idei Karlovy Vary-i…
továbbmagazin
Milwaukee, MinnesotaKét nap masszív filmnézés után már elég sokat érzékelni lehet az idei fesztivál hangulatából, az emberben kialakulóban van…
továbbmagazin
Bizarr, vicces és filozofikus trailer-sorozat vezet be Karlovy Vary filmszínházainak abszurd rengetegébe. A felütés jó, már csak a filmeknek kéne…
továbbmagazin
Szolnokon eljött az utolsó mozielőadás gyászos pillanata. Bezárta kapuit a Tisza mozi. Menthető lett volna, ha az önkormányzat kiáll a belváros…
továbbmagazin
A Zöld Pardonban futó Varga Filmklub jövő hétfői, azaz július 7-i programja, ezúttal az amerikai TV-animáció legjobb filmjeiből válogat. A filmklub…
továbbFriss
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié