hír
A járvány miatt megjósolhatatlan, mikor láthatjuk Enyedi Ildikó nemzetközi sztárokkal forgatott kosztümös drámáját, A feleségem történetét.…
továbbmagazin
Cikksorozatunk második részében ismét négy alkotóval beszélgetünk Enyedi Ildikó és Máthé Tibor mesterszakos rendező osztályából, akik 2015 és 2018…
továbbmagazin
Enyedi Ildikó és Máthé Tibor mesterszakos rendező-osztálya 2015 és 2018 között járt a Színház- és Filmművészeti Egyetemre. A végzős diákok általában…
továbbmagazin
Visszatér az év egyik legfontosabb filmes eseménye, ennek örömére átfutottuk az új szekciókkal bővülő izgalmas programot és kiválogattunk pár…
továbbhír
Enyedi Ildikó és Mészáros Márta alkotásai is szerepelnek a BBC nemrég közzétett 100-as listáján, amely a legjobb női rendezők által készített…
továbbhír
A Kino Lorber amerikai forgalmazó és a Museum of the Moving Image november 15-től teljeskörűen felújított és digitalizált változatban tűzi műsorra…
továbbmagazin
A forgatás félidejénél jár Enyedi Ildikó új filmje, A feleségem története. Az alkotók sajtótájékoztatót tartottak, amin megtudhattuk, hogy mire…
továbbhír
A feleségem történetének főszereplői, Léa Seydoux és Gijs Naber látható a most megjelent fotón, amit Csata Hanna készített a hamburgi forgatáson. A…
továbbhír
Április 8-án Hamburgban kezdődik és szeptember elején Máltán zárul Enyedi Ildikó új filmjének forgatása: Füst Milán több mint 20 nyelvre…
továbbpodcast
Kárpáti György Mór a berlini, majd a cannes-i fesztiválra meghívott kisfilmekkel vétette észre magát, most pedig előállt első nagyjátékfilmjével, az…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Filmhu podcast #101: Till Attila
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié