hír
Az európai koprodukcióban, Enyedi Ildikó rendezésében készülő Feleségem történetének gyártási támogatást, Az utolsó bástyának gyártáselőkészítési…
továbbhír
500 000 euro (nagyjából 162 millió forint) filmgyártási támogatást szavazott meg az Európa Tanács filmalapja (Eurimages) legutóbbi ülésén az Enyedi…
továbbmagazin
Ha eddig lemaradtál volna róla, most bepótolhatod a filmet, ami Enyedi Ildikó szerelmes szarvasai elől elvitte az Oscas-díjat: a Filmhu és az Elf…
továbbpodcast
Hazánk legsikeresebb operatőrei közé tartozik, a Testről és lélekről fényképezéséért elnyerte a Camerimage fesztivál rangos fődíját, nemrég pedig az…
továbbmagazin
Az utóbbi három évben zsinórban jelentenek be Diák-Oscar jelöltet a Színház- és Filmművészeti Egyetem tanulói közül: 2016-ban Kis Hajni Szép alakja,…
továbbhír
19 magyar filmet tűz műsorra az október 9-én kezdődő 45. genti filmfesztivál: Bogdán Árpád, Kis Hajni, Sopsits Árpád, Szász Attila és Zsigmond Dezső…
továbbhír
A Cinema Rediscovered Fesztivál keretében, majd Nagy-Britannia számos városában bemutatják a cannes-i Arany Kamera, berlini Arany Medve-díjas és…
továbbmagazin
Ma kezdetét vette a 71. locarnói filmfesztivál, a dúsgazdag svájci városban megrendezett A-kategóriás filmünnep. Idén újra van miért örülni, hiszen…
továbbmagazin
Az előttünk álló egy hétben sorban bepótolhatóak az utóbbi évek legsikeresebb hazai filmjei – a Berlinben versenyző, nemzetközi díjakat besöprő és…
továbbhír
Június 16-án, szombaton kezdődik és tíz napon át tart Ázsia legnagyobb nemzetközi filmes eseménye, a Sanghaji Nemzetközi Filmfesztivál. Az idén 21.…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Filmhu podcast #101: Till Attila
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéGyilkolni? Az tiszta dolog. Te mocskolod be azzal, hogy az erőszakkal megpróbálsz félelmet eladni. Azt kérded miért? A válaszom miért ne?
Mickey Knox / Született gyilkosok