hír
Végéhez közelednek A feleségem története utómunkálatai. A film befejezését a járvány kitörése nagyban nehezítette. Egyrészt, mert lassította az…
továbbhír
Enyedi Ildikó Arany Medve-díjas filmje után újra a színészet felé kanyarodott Morcsányi Géza dramaturg, műfordító, a Magvető kiadó volt igazgatója:…
továbbhír
Nyolc magyar filmet láthat a közönség a szombaton kezdődő palicsi filmfesztiválon. A versenyprogramban Bagota Béla alkotása, a Valan - Az angyalok…
továbbhír
Enyedi Ildikó a Thesszaloniki Nemzetközi Filmfesztivál felkérésére készített otthon kisfilmet, amelyben egy szamár és egy nyuszi filozofálgatnak a…
továbbhír
Tizennégy órás dokumentumfilmben mutatja be a filmtörténet női rendezőit Mark Cousins, a nagyszabású The Story of Film: An Odyssey alkotója. Az…
továbbmagazin
Szalai Károly vágó a Testről és lélekről után A feleségem történetében újra együtt dolgozik Enyedi Ildikóval, bár a film utómunkáit most megnehezíti…
továbbmagazin
Az Akik maradtak és A feleségem története producere egy indonéziai utazás után két hét hatósági, azóta pedig önkéntes karanténban vészeli át ezt az…
továbbmagazin
A Testről és lélekről és A feleségem története rendezője sűrű éveken van túl. Füst Milán regényének adaptációja tavaly forgott le, és a járvány nem…
továbbhír
A járvány miatt megjósolhatatlan, mikor láthatjuk Enyedi Ildikó nemzetközi sztárokkal forgatott kosztümös drámáját, A feleségem történetét.…
továbbmagazin
Cikksorozatunk második részében ismét négy alkotóval beszélgetünk Enyedi Ildikó és Máthé Tibor mesterszakos rendező osztályából, akik 2015 és 2018…
továbbSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Minél boldogabb országban élsz, annál kevésbé érted ezt a filmet
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéAz Egy nap rendezőjének második nagyjátékfilmje a 81. Velencei Nemzetközi Filmfesztiválon, a Biennale College – Cinema szekcióban mutatkozott be. Szilágyi Zsófia filmje egy válásból fakadó költözés történetét mutatja be.
Szilágyi Zsófia költözős filmjét is díjazták a 20. CineFesten
Csoda, ha a rendező és a producer még szóba áll egymással Velencében
Elváltnak lenni sokkal jobb, mint nem - Megjött Szilágyi Zsófia új filmjének előzetese
a teljes dossziéVizualitás, verbális vizualitás, képelemzés, színdramaturgia, technikai művészetek, célfotókamera, színelmélet… Kardos Sándor a METU-s tanítványainak írt tanulmányának részei nem alkotnak zárt rendszert, a képalkotás elméleti és fogalmi feltételeiről való gondolkodás nagyon különböző útjait próbálják integrálni.
Kardos Sándor nyári egyeteme: Kontár-hű ábrázolás
Kardos Sándor nyári egyeteme: A Szaturnusz gyűrűje
Kardos Sándor nyári egyeteme: Az emberiség kimeríthetetlen tartalékai - Első rész
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié