hír
A Testről és lélekről Kínában is forgalmazóra talált. A film nemzetközi jogait értékesítő, berlini illetőségű Films Boutique a Kínai…
továbbhír
A Hollywood Reporter számolt be elsőként arról, hogy az Adéle életéből (Blue Is The Warmest Color) és a legutóbbi Bond-filmből is ismert francia…
továbbmagazin
Az év első A-kategóriás filmfesztiválja szép emlékeket idéz: tavaly itt indult Enyedi Ildikó jelenleg az Oscar-átadóra váró filmje, a Testről és…
továbbmagazin
Február 7-én Szabó István egyik legnagyobb klasszikusának, a Bizalom restaurált változatának díszbemutatójával veszi kezdetét a 4. Magyar Filmhét,…
továbbhír
A Testről és lélekről rendezője, Enyedi Ildikó nyerte a legjobb rendezés díját a Magyar Filmkritikusok idei díjátadóján, a B.Nagy László díjat pedig…
továbbhír
Enyedi Ildikó A legjobb idegen nyelvű film kategóriában Oscar-díjra jelölt filmjét mostanra már több mint 105.000 néző látta, a héten pedig több…
továbbhír
Az amerikai filmakadémia nyitottságát látja a Testről és lélekről című film Oscar-jelölésében Enyedi Ildikó. A rendező erről azon a kedd esti…
továbbhír
Kihirdették a 2018-as Oscar-díj hivatalos jelöltjeit, köztük a Legjobb idegennyelvű film díjáért versenyző filmeket is. Legnagyobb örömünkre Enyedi…
továbbhír
Az ASC (American Society of Cinematographers), azaz az Amerikai Filmoperatőrök Szövetsége minden évben díjjal jutalmazza az elmúlt év kiemelkedő…
továbbhír
A 68.Berlinale Classics szekciójának keretében hét nemzetközi alkotás digitálisan felújított változatát mutatják be, köztük Enyedi Ildikó Én…
továbbFriss
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié