hír
A berlini filmfesztiválon tartott premiert követően, február 19-én az Uránia Nemzeti Filmszínház a Magyar Nemzeti Filmalap - Filmarchívummal…
továbbhír
Márciusban kerül a mozikba Kárpáti György Mór első nagyjátékfilmje, a Guerilla. Az 1849-ben játszódó történet két testvér viszonyán és egy szerelmi…
továbbhír
Két magyar film is szerepel a február 22-én kezdődő 47. FEST belgrádi nemzetközi filmfesztivál programjában. A Védelem nélkül alcímet viselő…
továbbmagazin
Az Örökbefogadás digitálisan felújított változatának bemutatásával tiszteleg Mészáros Márta munkássága előtt az idei Berlinale Classics. Méltó…
továbbmagazin
Tarr Béla a hetvenes évek második felében kezd filmeket készíteni a Balázs Béla Stúdióban. Ott ekkor már javában készülnek azok az alkotások,…
továbbmagazin
Már csak néhány nap és január 22-én eldől, hogy idén is lesz-e magyar jelöltje az Oscar-díjnak. Tóth Barnabás szinkrontolmácsokról szóló kisfilmje…
továbbmagazin
Idén ünnepli fennállásának tizedik évfordulóját a Blue Duck Arts. Sokszínű társaságról van szó: színész, író, vágó, bölcsész, mérnök, operatőr és…
továbbmagazin
Ígéretünkhöz híven folytatjuk előrejelzésünket arról, hogy milyen magyar filmekre számíthatunk a 2019-es esztendőben. Lesz mit nézni, ugyanis…
továbbhír
2018-ban is több mint 1 millióan néztek magyar filmeket a hazai mozikban. Nézettség tekintetében Herendi Gábor vígjátéka, a Valami Amerika 3 nyerte…
továbbmagazin
Nem hiába került fel év végi toplistánkra is, egyszerűen nem tudunk betelni a Rossz versekkel – Reisz Gábor ötletekben és stílusjátékban tobzódó,…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié