magazin
A 140 perces nyomasztó körkép a legendás 1978-as dokumentumfilm, a Németország ősszel mintájára született: akkor a terrorhullám, most a gazdasági…
továbbmagazin
A Berlini Filmfesztivál Shooting Star elnevezésű programjában az európai mozi tíz legtehetségesebb fiatalja kap lehetőséget a bemutatkozásra, minden…
továbbhír
A fideszes zsidót nézték meg a legtöbben a Filmszemle alatt a Filmklikken, idén ötödszörre adták át a Fehér Györgyről elnevezett díjat, Bódy Gábor…
továbbhír
A Mamma Moo and Crow című magyar animációs filmet beválogatták a Berlinaléra, 300 ezer néző felett a Valami Amerika 2., itt van az Oscar-jelöltek…
továbbhír
Október 31-ig lehet nevezni a Berlinaléra, a Mediawave elindította a Győri Filmalapot, megjelent a Filmkultúra Muszter októberi száma, A Hullám…
továbbhír
Magyarországon a Deltával indít a digitális mozizás egyik fajtája, az e-mozizás. A film premierje alkalmából Lajkó Félix ad koncertet Szegeden. A…
továbbhír
A Berlini Nemzetközi Filmfesztivál hetedik alkalommal hív meg érdeklődőket a német fővárosba a 2009. február 7-től 12-ig tartó héten. Fiatal…
továbbmagazin
Muhi András és Fliegauf Benedek, a Berlinale ideje alatt működő Co-production Marketen vettek részt, ahova 350 pályázó közül, huszadmagával…
továbbhír
Fésős András Herskó címmel dokumentumfilmet készített egykori tanáráról, Herskó Jánosról. Herskó mellett, az egykori diákok is szót kapnak a…
továbbFriss
Megvannak az Inkubátor pitchfórumának idei nyertesei
Arany Medvét érő beszélő szoborral folytatódik a Mozinet Filmnapok
Todd Haynes lesz a zsűrielnök Berlinben
Turai Balázs poszt-gender influenszerekről szóló filmtervét díjazták
Gothár Péter kultfilmjével folytatódik a Filmrendezők klubja
Az évszakok ritmusára kibomló házassági történet forog Kurta Niké és Orbán Levente főszereplésével
November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Riba Gergely: A Lakótelepi Farkas
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
a teljes dossziéAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Filmhu podcast #101: Till Attila
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéKeenan / Szeress, ha tudsz!